Modernizujemy park na Kamiennej Górze i żegnamy Shreka

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy rozpoczynają się prace modernizacyjne na Kamiennej Górze. Park ma być nowoczesnym, atrakcyjnym i ukwieconym miejscem nastawionym na relaks oraz wyciszenie. Jednocześnie 18 marca to dzień, kiedy w pobliskim Teatrze Muzycznym po raz ostatni wystawione zostanie przedstawienie Shrek. Co łączy te dwa fakty?

// fot. materiały prasowe UM Gdyni

 

Otóż w sobotę o godz. 15.00 na pl. Grunwaldzkim, znajdującym się u podnóża Kamiennej Góry, odbędzie się specjalna akcja, podczas której zaprezentowana zostanie koncepcja zmian parku, a główny bohater musicalu posadzi drzewa, które są symbolem przedstawienia. Gdyby jednak pogoda nie dopisała, wydarzenie zostanie przeniesione do Teatru Muzycznego.

Obecnie zakończone zostały prace nad koncepcją zmian przestrzeni na Kamiennej Górze i rozpoczyna się etap przygotowywania projektu, po którym nastąpi realizacja tej unikalnej inwestycji. Prace będą trwały przez najbliższe dwa lata. Nowa odsłona zostanie zaprezentowana w 2018 roku.

Zdecydowanie dłużej, niż modernizacja Kamiennej Góry, trwała przygoda Shreka z Gdynią. Na deskach Teatru Muzycznego gościł od września 2010 roku. Spektakl prezentowany był 142 razy, a obejrzało go ponad 130 tys. widzów. Podobnie, jak zespół teatru, mamy nadzieję, że dzięki posadzonym drzewom pozostanie w pamięci gdynian.

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

16.03.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Life Science Jam - z nauką w biznes

Na najbliższy weekend Strefa Startup Gdynia przygotowała Life Science Jam. Jest to trzydniowy maraton biznesowy dla młodych naukowców, studentów oraz absolwentów kierunków związanych z biologią, biotechnologią, farmacją i biomedycyną. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni.