Piłkarze Arki z powołaniami do kadry U-21

Piłkarze Arki Gdynia powołani do reprezentacji Polski U-21 na dwa towarzyskie mecze. Trener Marcin Dorna postanowił skorzystać z usług Michała Marcjanika oraz Dariusza Formelli. Zawodnicy będą mieli okazję wystąpić w spotkaniach przeciwko Włochom (23.03 w Krakowie) oraz Czechom (27.03 w Kielcach).

Michał Marcjanik // fot. Arka Gdynia

Michał Marcjanik to piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy w zespole Żółto-Niebieskich. Urodzony w Gdyni gracz rozegrał w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 23 mecze, w których zdobył dwie bramki.

 

Dariusz Formella to lewy napastnik. W bieżącym sezonie zawodnik Arki zagrał w 20 meczach. Jego dorobek strzelecki w bieżącej kampanii ligowej wynosi 5 goli. W poprzednim sezonie gracz Żółto–Niebieskich bronił barw Lecha Poznań.

 

Drużyna prowadzona przez Marcina Dornę przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-21, które w czerwcu odbędą się na polskich boiskach. Część spotkań zostanie rozegrana w Gdyni na Stadionie Miejskim.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

16.03.2017 08:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

Life Science Jam - z nauką w biznes

Na najbliższy weekend Strefa Startup Gdynia przygotowała Life Science Jam. Jest to trzydniowy maraton biznesowy dla młodych naukowców, studentów oraz absolwentów kierunków związanych z biologią, biotechnologią, farmacją i biomedycyną. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni.