Life Science Jam - z nauką w biznes

Na najbliższy weekend Strefa Startup Gdynia przygotowała Life Science Jam. Jest to trzydniowy maraton biznesowy dla młodych naukowców, studentów oraz absolwentów kierunków związanych z biologią, biotechnologią, farmacją i biomedycyną. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni.

// fot. Pomorski Park Naukowo - Technologiczny

Life Science Jam to drugie spotkanie z cyklu branżowych maratonów biznesowych. Jego celem jest uzbrojenie uczestników w praktyczną wiedzę. Przejdą oni przez cały proces, jaki czeka osobę, która swój pomysł chce przekuć w rozwiązanie, pozwalające jej wejść z nim na rynek i pozyskać klientów, którzy będą chcieli za nie zapłacić – mówi Eliza Mrozowska-Rozwadowska, kierownik Strefy Startup Gdynia, organizatora wydarzenia.

 

Podczas trzydniowego, intensywnego wydarzenia, jego uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć rozwiązania, które będą wyróżniały się na rynku. Jak określić wartość i użyteczność danego produktu dla klienta? Jak oszacować koszty? Jak komunikować rozwiązanie, aby było ono zrozumiane przez klientów i biznes? Specjaliści zaproszeni na wydarzenie przybliżą wszystkie te i wiele innych, istotnych z punktu widzenia wprowadzania usług i produktów na rynek, zagadnień.

 

Wśród osób, które będą prowadzić warsztaty, są praktycy o dużym doświadczeniu biznesowym oraz zespół Strefy Startup Gdynia, mający wiedzę z zakresu modelowania biznesowego oraz projektowania usług i produktów. Jego członkowie na co dzień doradzają i współpracują ze start-upami. Do udziału w panelu dyskusyjnym, który rozpocznie maraton biznesowy, zaprosiliśmy firmy z Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego, działające w obszarze Life Science, a także ekspertów z Politechniki Gdańskiej oraz parkowego Laboratorium - opowiada Eliza Mrozowska-Rozwadowska.

 

Każdy maraton biznesowy organizoway w Strefie Startup Gdynia dedykowany jest innej branży. Pierwszy poświęcony był branży kreatywnej. W planach są również maratony poświęcone IT, ochronie środowiska i inżynierii. Pomysł maratonów biznesowych dla konkretnych branży zrodził się na bazie naszej oferty opartej o metodologię service design (projektowanie zgodnie z potrzebami klientów). Pomaga ona młodym ludziom, którzy kończą studia, oraz początkującym przedsiębiorcom - właścicielom firm, jak i członkom zespołów projektowych. Tak, by przekuć pomysł w wartościowy i pożądany przez klientów produkt lub usługę – wyjaśnia Eliza Mrozowska-Rozwadowska.

 

// fot. Pomorski Park Naukowo - Technologiczny

Warte podkreślenia jest to, że uczestnikom maratonów biznesowych dajemy wiedzę praktyczną. Wychodzimy z założenia, że dostęp do wiedzy jest dzisiaj nieograniczony. Problemem jest natomiast to, w jaki sposób tę wiedzę przełożyć na działanie w biznesie. Tego właśnie uczymy uczestników maratonu i tą wiedzą oraz doświadczeniem dzielą się nasi eksperci - dodaje Eliza Mrozowska-Rozwadowska.

 

Life Science Jam rozpocznie się w piątek, 17 marca, o godz. 16.30 i potrwa do niedzili. Szczegóły dotyczące godzin spotkań, lokalizacji oraz rejestracji dostępne są tutaj.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

16.03.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

#RZECZoBIZNESIE: Gdynia jest nastawiona na przyszłość

Gdynia jest młodym miastem, ma zaledwie 91 lat, ale jest bardzo nowoczesna – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, gość Marcina Piaseckiego, dziennikarza Rzeczpospolitej, podczas targów MIPIM w Cannes.