Rekordowa „Orkiestra” – także w Gdyni

Nie tak dawno Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP, ogłosił wynik zbiórki przeprowadzonej w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zebrano ponad 105 milionów złotych! Ten rok okazał się rekordowy również w Gdyni – znamy dokładną kwotę zebraną w naszym mieście.

 

105 570 801,49 złotych – dokładnie taki jest tegoroczny rezultat zbiórki WOŚP w Polsce. Wcześniejszy, zeszłoroczny rekord, został tym samym pobity o ponad 33 miliony. Niesamowity sukces zbiórka odniosła również w Gdyni. W mieście działały trzy sztaby i każdy z nich zanotował duże zwyżki w porównaniu do ubiegłych lat.

 

Sztab „Gdynia dla Orkiestry”, który swoją „siedzibę” miał tradycyjnie w YMCE, to gdyński rekordzista – łącznie zebrał aż 582 652,45 zł. Jak mówi Tomek Zapadka, koordynator sztabu: Kwota ta dzieli się na aukcje internetowe – 140 150,35 zł – oraz kwoty uzbierane w trakcie licytacji na żywo oraz przez wolontariuszy do puszek i terminali – 442 475,09 zł.

 

Kolejny ze sztabów, zlokalizowany w Teatrze Miejskim, uzbierał 253 081 zł. Z kolei sztab In gremio, stacjonujący w Centrum Riviera, zebrał 94 276,25 zł. Jak mówią jego koordynatorzy – to wzrost o ponad 20% w porównaniu do ubiegłego roku.

 

Łącznie więc do puszek sztabów zlokalizowanych na terenie naszego miasta trafiło w tym roku niemal milion złotych! A dokładnie 930 009,70 zł. To absolutny rekord, za który wszystkim darczyńcom należą się podziękowania.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

15.03.2017 13:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

„Mały procent – wielka sprawa!”

Przekazywanie 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego jest łatwiejsze, niż myślicie. To tylko wpisanie dziesięciocyfrowego numeru KRS - 20 sekund - które nic nas nie kosztuje. To prosty i wyjątkowo skuteczny sposób na to, żeby pomóc wybranej przez siebie fundacji.