MIPIM 2017: ważne wydarzenia i ważne rozmowy

W Cannes rozpoczęły się targi MIPIM The World’s Leading Property Market 2017. Przez cztery dni, w znanym m.in. z festiwalu filmowego Palais des Festivals, będą spotykać się najbardziej wpływowi gracze rynku nieruchomości. W tym roku organizatorzy spodziewają się 23 000 uczestników oraz 5 300 inwestorów. To doskonała okazja do zaprezentowania bogatej oferty inwestycyjnej, ale i spotkań. Jednym z nich była rozmowa prezydenta Wojciecha Szczurka i wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychały z Jacques Collins, reprezentującą Urban Land Institute na Europę.

// fot. materiały prasowe MIPIM 2017

 

Spotkanie podczas targów było okazją do rozmowy o między innymi organizacji dużej, międzynarodowej konferencji dla samorządów oraz współpracy przy strategii miasta. Kolejną okazją do poszerzenia kontaktów i rozmów będzie oficjalne przyjęcie zorganizowane przez ULI w ramach targów MIPIM 2017, które odbędzie się we wtorkowy wieczór.  Misją Urban Land Institute jest promowanie odpowiedzialnego wykorzystania przestrzeni oraz tworzenia i pielęgnowania społeczności na całym świecie. Do jego zadań należy badanie kwestii takich jak urbanizacja, ochrona, regeneracja i zagospodarowanie przestrzeni, formacja kapitału i zrównoważony rozwój, a także promowanie polityki zagospodarowania przestrzennego i dobrych praktyk projektowych. Instytut opracował standardy doskonałości w działalności deweloperskiej. Instytut powstał w 1936 roku, obecnie posiada ponad 40 000 członków (z 82 krajów), reprezentujących wszystkie obszary gospodarki przestrzennej i działalności deweloperskiej. Jego działania opierają się na zasadzie non-profit.Członkami ULI z ramienia Gdyni są wiceprezydent K. Gruszecka-Spychała i wiceprezydent Marek Stępa. W lutym tego roku podczas „Council Day” w ramach corocznej konferencji ULI w Paryżu, Gdynia miała niepowtarzalną okazję, żeby zaprezentować Śródmieście Morskie w gronie prezesów z najważniejszych globalnych firm.Przypomnijmy, że Gdynia w Cannes promuje się wspólnie z metropolitalnymi partnerami na stoisku Invest in Pomerania. Oferta miasta to przede wszystkim tereny pod inwestycje biurowe i hotele oraz promocja Śródmieścia Morskiego. Przedstawiciele Gdyni mają w planach rozmowy z globalnymi deweloperami oraz inwestorami. Wyjątkowym wydarzeniem będzie ceremonia wręczenia nagrody Miasto przyszłości, którą po raz drugi z rzędu przyznał nam magazyn FDI, wydawany przez Financial Times. Wyróżnienie odbierze prezydent Wojciech Szczurek.Gdynia konsekwentnie prezentuje swoją ofertę podczas targów MIPIM. W ubiegłym roku w Cannes wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała wzięła także udział w debacie "Poland and CEE Today". Oto relacja z tego wydarzenia:

 

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

14.03.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

55 555 mil - w trzy lata dookoła świata

Z Lizbony do Lizbony wokół Hornu (dwukrotnie!), Nowej Zelandii, Tasmanii, Przylądka Dobrej Nadziei i wzdłuż wybrzeży obu Ameryk. Dla Michała Palczyńskiego, który samodzielnie zaplanował i zrealizował ten rejs, finansując go z wpłat uczestników (przez jacht przewinęło się aż 210 osób), wiatry i wody całego świata były przychylne. Żeglując przez niemal wszystkie strefy klimatyczne, wszędzie dotarł bezpiecznie i „na czas", nie doświadczył przy tym żadnej poważnej awarii.