10 000 zł czeka na zdolnego inżyniera

Rusza rywalizacja o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego, która raz w roku przyznawana jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Stawka jest niebagatelna, bo wynosi 10 000 zł. W konkursie przewidziano również wartościowe wyróżnienia.

// fot. mat. prasowe

 

Konkurs o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego organizowany jest z myślą o wspieraniu młodych innowatorów. Udział w nim mogą brać magistrzy i inżynierowie Politechniki Gdańskiej, którzy swoje prace dyplomowe napisali z zakresu nowoczesnych technologii i obronili je z wynikiem co najmniej bardzo dobrym.


Nagroda główna, którą już po raz 16. najlepszemu absolwentowi PG przyzna prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wynosi 10 000 zł. Przewidziano również trzy wyróżnienia – każde o wartości 3 000 zł.


Nagrody przyznawane są za prace, których tematyka ma dużą szansę na kontynuację w postaci badań prowadzonych przez ich autorów. Często jest to pierwszy krok nie tylko do rozwoju pomysłu, ale także do jego komercjalizacji. Istnieje duża szansa, że taka osoba rozwinie swój pomysł, sprzeda go na rynku albo będzie go rozwijać choćby w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, na co również liczymy. – tłumaczy Magdalena Malara-Świtońska z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.


Do nagrody mogą być zgłaszane prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie, które zostały obronione w roku kalendarzowym 2016 i uzyskały ocenę celującą lub bardzo dobrą. Prace muszą dotyczyć nowoczesnych technologii i charakteryzować się wysokim stopniem innowacyjności. Zgłoszenia powinny być składane dziekanom przez opiekunów prac dyplomowych do 30 kwietnia.


Prezentacje konkursowe oraz obrady Kapituły Konkursu odbędą się 12 czerwca.


Więcej informacji o konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego znajduje się na stronie internetowej: http://ppnt.pl/pl/nagroda-im-prof-romualda-szczesnego/regulamin

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

18.03.2017 07:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

55 555 mil - w trzy lata dookoła świata

Z Lizbony do Lizbony wokół Hornu (dwukrotnie!), Nowej Zelandii, Tasmanii, Przylądka Dobrej Nadziei i wzdłuż wybrzeży obu Ameryk. Dla Michała Palczyńskiego, który samodzielnie zaplanował i zrealizował ten rejs, finansując go z wpłat uczestników (przez jacht przewinęło się aż 210 osób), wiatry i wody całego świata były przychylne. Żeglując przez niemal wszystkie strefy klimatyczne, wszędzie dotarł bezpiecznie i „na czas", nie doświadczył przy tym żadnej poważnej awarii.

Gdynia oczaruje Francuzów

Nie tylko silna oferta biznesowa, ale i promocja miasta – taki jest cel Gdyni podczas rozpoczynających się jutro w Cannes jednych z największych na świecie targów nieruchomości - MIPIM 2017. Dzięki specjalnemu spotowi „City of the Future” pokazywanemu w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na francuskiej riwierze, o walorach naszego miasta dowiedzą się dziesiątki tysięcy osób odwiedzających Cannes w tym czasie.