Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni

Przebywający w Gdyni minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz potwierdził, że Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni. W miniony weekend uczestniczył w uroczystości nadania bibliotece Akademii Marynarki Wojennej imienia Lecha Kaczyńskiego.

 

W ten sposób uczelnia uczciła tragicznie zmarłego Prezydenta RP. Data uroczystości nie była przypadkowa, gdyż w tym właśnie dniu minęło 10 lat od momentu wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w AMW. Był to jedyny urzędujący Zwierzchnik Sił Zbrojnych, który odwiedził akademię.

 

- Decyzja już zapadła i Marynarka Wojenna będzie dowodzona z Gdyni – zapewnił podczas wizyty w Gdyni minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

 

Przypomnijmy, że w styczniu 2014 roku Dowództwo Marynarki Wojennej zostało przeniesione do stolicy. Ta reforma ma teraz zostać cofnięta, a  dowództwo marynarki znów wróci na Waszyngtona.

 

 

Weekend w Gdyni zdominowało nie tylko podróżnicze święto - Kolosy, ale także wydarzenia wojskowe. Z okazji 46-lecia istnienia 3. Flotylla Okrętów udostępniła swoje jednostki do zwiedzania. W niedzielę odbyły się uroczystości związane z 18. rocznicą przystąpienia Polski do NATO. Przy Płycie Marynarza Polskiego na skwerze Kościuszki w Gdyni odbyła się uroczystość z udziałem wojska i mieszkańców. W obchodach wziął również udział wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Bień.

 

Zwiedzanie jednostek 3 Flotylli Okrętów

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

13.03.2017 10:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

55 555 mil - w trzy lata dookoła świata

Z Lizbony do Lizbony wokół Hornu (dwukrotnie!), Nowej Zelandii, Tasmanii, Przylądka Dobrej Nadziei i wzdłuż wybrzeży obu Ameryk. Dla Michała Palczyńskiego, który samodzielnie zaplanował i zrealizował ten rejs, finansując go z wpłat uczestników (przez jacht przewinęło się aż 210 osób), wiatry i wody całego świata były przychylne. Żeglując przez niemal wszystkie strefy klimatyczne, wszędzie dotarł bezpiecznie i „na czas", nie doświadczył przy tym żadnej poważnej awarii.

Gdynia oczaruje Francuzów

Nie tylko silna oferta biznesowa, ale i promocja miasta – taki jest cel Gdyni podczas rozpoczynających się jutro w Cannes jednych z największych na świecie targów nieruchomości - MIPIM 2017. Dzięki specjalnemu spotowi „City of the Future” pokazywanemu w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na francuskiej riwierze, o walorach naszego miasta dowiedzą się dziesiątki tysięcy osób odwiedzających Cannes w tym czasie.