Gdynia czeka na nowe inwestycje

Śródmieście Morskie, a także inne atrakcyjne tereny pod inwestycje w mieście, zarówno hotelowe, jak i biurowe – z taką biznesową ofertą jedzie na międzynarodowe targi MIPIM The World’s Leading Property Market 2017 Gdynia. Impreza, która odbędzie się w dniach od 14 do 17 marca w Cannes, to jedne z największych targów nieruchomości na świecie. Nasze miasto będzie się promować na metropolitalnym stanowisku Invest in Pomerania.

// autor: Arch Deco

 

Jednak najważniejszym dla naszego miasta wydarzeniem będzie ceremonia wręczenia nagród FDI Magazine City of the Future 2017/2018. Wyróżnienie dla Gdyni, za wygraną w kategorii dla miast średniej wielkości, odbierze prezydent Wojciech Szczurek. To drugi tytuł z rzędu. Ceremonia odbędzie się we wtorek 14 marca, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco.



Gdynia, jako miasto z ugruntowanym potencjałem inwestycyjnym, do Cannes jedzie z własnym, bardzo konkretnym planem. W tym roku po raz pierwszy nastawionym na pozyskanie inwestorów gotowych wybudować w mieście hotele. Jednym z najbardziej pożądanych terenów jest aktualnie działka przy Polance Redłowskiej. Oprócz tego doskonałe tereny pod tego typu inwestycje znajdują się na terenie Śródmieścia Morskiego. Miasto w czasie całych targów prezentować będzie Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, a w kilku najważniejszych wydarzeniach udział weźmie także prezydent Wojciech Szczurek.

 

Zwycięska koncepcja autorstwa JEMS Architekci

 



MIPIM 2017 są okazją do zacieśnienia relacji i więzi partnerskich. W planach jest szereg spotkań z globalnymi zarządami największych europejskich i światowych firm deweloperskich oraz nieruchomościowych. Oprócz tego gdyńska delegacja weźmie udział m.in. w MIPIM City Investment Forum, poświęconym stymulowaniu inwestycji miejskich oraz w forum dla zagranicznych inwestorów organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju. Na targach odbędzie się także coroczny „Think Tank” w którym wezmą burmistrzowie i prezydenci miast oraz polityczni liderzy z całej Europy. Na wszystkie zaproszenia, nie dało się odpowiedzieć pozytywnie, bo dziennie kalendarze i tak zawierają już po kilkanaście spotkań. To znak, że miasto ma już rozpoznawalną markę. 



Przez 4 dni w Palais des Festivals będą spotykać się najbardziej wpływowi gracze rynku nieruchomości z różnych branż m.in. sektora nieruchomości biurowych, produkcyjno-magazynowych, handlowych oraz mieszkaniowych. W tym roku organizatorzy spodziewają się 2600 wystawców z 90 krajów, 23 000 uczestników oraz 5 300 inwestorów. Zaplanowano ponad 100 konferencji i seminariów.

 

Sebastian Drausal

e-mail: s.drausal@gdynia.pl

13.03.2017 10:00 Ocena: 5

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

REHakcja - przyjaźń i wolontariat

Samotność to problem, z którym zmaga się wiele osób niepełnosprawnych. By przeciwdziałać tej formie wykluczenia, gdyńskie Centrum Współpracy Młodzieży stworzyło projekt REHakcja – Niepełnosprawni w działaniu. Jego celem jest aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych.

19. Kolosy – przyznane. Superkolos dla Joëlle i Janusza Kurbielów

Znamy laureatów Kolosów przyznanych za wyczyny podróżnicze dokonane w 2016 roku. Główne nagrody trafiły między innymi w ręce Małgorzaty Wojtaczki, Małgorzaty Jarmułowicz i Zygmunta Leśniaka, Krzysztofa Starnawskiego, Szymona Kuczyńskiego oraz Andrzeja Bargiela.