Rewitalizacja Chyloni – w miejsce kortu powstaje parking

Blisko 40 miejsc postojowych dla samochodów powstanie niebawem na terenie Obiektu Sportowego Checz”. Jeden z tamtejszych kortów tenisowych zostanie wkrótce przebudowany na parking dla osób korzystających z obiektów sportowych stowarzyszenia. Prace mają zakończyć się w kwietniu.

// fot. mat. prasowe LIS

 

 

Obiekty sportowe Stowarzyszenia Checz przy ul. Zamenhofa 17 cieszą się dużym zainteresowaniem. Frekwencja podczas codziennych zajęć sportowych jest znaczna. Prawdziwe tłumy przyciągają organizowane tu turnieje gier zespołowych. I zawodnicy, i publiczność przyjeżdżają samochodami. Rodzi to problem dla mieszkańców, którzy dotkliwie odczuwają kłopoty związane z parkowaniem i przejazdem osiedlowymi drogami.

 

- Sygnały na temat uciążliwości z parkowaniem samochodów oraz zajmowaniem osiedlowych ulic przez auta sportowców i kibiców przyjeżdżających na obiekty Checzy mieszkańcy zgłaszali między innymi podczas konsultacji przygotowujących nas do rewitalizacji rejonu ulic Opata Hackiego -Zamenhofa – przypomina Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Potraktowaliśmy je bardzo poważnie. Konsultowaliśmy problem zarówno z władzami Stowarzyszenia Checz, jak i Zarządem Dróg i Zieleni. Każda ze stron miała poszukiwać rozwiązania poprawiającego nie tylko komfort życia mieszkańców rejonu ZOH, ale też ich bezpieczeństwo.

 

Obecnie na terenie Checzy znajduje się zaledwie ok. 15 miejsc parkingowych. Niebawem sytuacja diametralnie się zmieni. Władze Checzy, między innymi pod wpływem argumentów okolicznych mieszkańców oraz gdyńskiego samorządu, podjęły decyzję, aby jeden z kortów tenisowych przebudować na samochodowy parking. Na zmodernizowanym terenie będzie mogło jednocześnie zaparkować blisko 40 aut.

 

Stowarzyszenie planuje, że prace zakończą się jeszcze w kwietniu tego roku, co z pewnością ucieszy zarówno osoby korzystające z obiektów CHECZY, jak też mieszkańców sąsiadujących bloków. 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

12.03.2017 12:00 Ocena: 0

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Starcie poetów - 16. edycja gdyńskiego Slamu

Każdy, kto chciałby poczuć się jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki podczas słynnej, paryskiej Uczty Grudniowej, ma na to szansę. Wystarczy we wtorkowy wieczór zabrać ze sobą do Gdyńskiego Centrum Filmowego pięć własnych niepublikowanych wierszy, by stanąć do walki o atrakcyjną nagrodę.

Gdyńska ROSZADA – pomysł kiełkuje w warszawskim inkubatorze ECORYS

Ma pomóc wyjść poza orbitę codziennych obowiązków pracownika, zmienić sposób patrzenia, ułatwić poszukiwanie własnej ścieżki w zdobywaniu doświadczenia i praktyce zawodowej oraz umożliwić łatwiejszy start w dorosłe życie. Gdyński projekt społeczny ROSZADA, który trafił właśnie do warszawskiego inkubatora pomysłów ECORYS, to pilotażowy program wsparcia młodzieży i studentów, poszukujących miejsca pracy w zgodzie ze zdobywanym wykształceniem.