Weekend po gdyńsku

Wiosna zagląda do okien, a weekend tuż-tuż. Gdynia po raz 19. świętuje wielkie podróżnicze wydarzenie – „Kolosy”. Będą zatem spotkania z żeglarzami, alpinistami i innymi miłośnikami dalekich wypraw. Ponadto na wszystkich czeka aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Zaś wieczorem warto się wybrać do teatru, kina lub na koncert.

// fot. Karol Stańczak

PIĄTEK

Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. W piątek o godz. 11.00 odbędzie się inauguracja 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie. Wśród gości wystąpią m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka.
Szczegóły: http://www.kolosy.pl


Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą natomiast wziąć udział w Gdyńskim Maratonie na Orientację organizowanym w ramach XVII SPIROS. Zawodnicy wystartują spod szkoły Podstawowej nr 16 (ul. Chabrowa 43).

SOBOTA

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza w sobotę o godz. 19.00 na komedię małżeńską Floriana Zellera Prawda w reżyserii Zbigniewa Rybki. To prawdziwie mistrzowski koncert na cztery postaci i osiem rąk.
Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl


W Centrum Kultury natomiast o godz. 19.00 odbędzie się spektakl O co biega? w reż. Tomasza Podsiadłego. Jest to klasyczna brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku.
Szczegóły: www.ckgdynia.pl


Teatr Gdynia Główna o godz. 19.00 proponuje spektakl Burmistrz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Ewy Ignaczak. To opowieść o szarym polskim miasteczku, w którym pod ojcowską władzą tytułowego Burmistrza żyją szarzy mieszkańcy. Któregoś dnia na miasteczko spada nagle wywiedziona z przeszłości Prawda.
Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.pl

NIEDZIELA

Ozzy i Munio. Strażnik księżyca – aż dwie nowe filmowe animacje dla najmłodszych widzów można już oglądać w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wśród repertuarowych nowości jest również francusko-włoska komedia pt. Zwariować ze szczęścia.  


Sale Warszawa i Goplana
Zerwany kłos – 10.00
Maria Skłodowska-Curie – 10.10, 14.00, 18.00
Munio. Strażnik księżyca – 12.00
Był sobie pies – 12:10
Ozzy – 14.10
Zwariować ze szczęścia – 16.00
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 16.00
Wyklęty – 18.15
Chata – 20.00
Mr. Gaga – 20.20


Sala Morskie Oko
Sztuka kochania – 11.20                                                                             
Film Gdyńskiej Szkoły Filmowej: Prawdziwy miód – 14.00
Chata – 15.50
Zwariować ze szczęścia – 18.30
Moonlight – 20.40.


O godz. 17.00 Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na koncert Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej Kobieta w muzyce i w słowie. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki, które można odbierać w godz. 12.00-15.00 w Klubie Riwiera (pok. 112, I piętro).


Wieczorem natomiast w klubie Pokład wystąpi Kasia Kowalska – polska piosenkarka rockowa, muzyki pop, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

10.03.2017 10:00 Ocena: 5

Zobacz także:

20 mln zł na kanalizację deszczową z programu Infrastruktura i Środowisko

Gdynia ma powody do zadowolenia. Ministerstwo Środowiska przyznało miastu 20 milionów złotych unijnej dotacji na rozwijanie systemu gospodarowania wodami opadowymi, czyli tak zwaną deszczówką. Łatwiej będzie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, w tym efektom coraz częściej występujących nagłych i gwałtownych ulew. I to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnic, które do tej pory były narażone na lokalne podtopienia. Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się 20 marca.

Starcie poetów - 16. edycja gdyńskiego Slamu

Każdy, kto chciałby poczuć się jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki podczas słynnej, paryskiej Uczty Grudniowej, ma na to szansę. Wystarczy we wtorkowy wieczór zabrać ze sobą do Gdyńskiego Centrum Filmowego pięć własnych niepublikowanych wierszy, by stanąć do walki o atrakcyjną nagrodę.

Gdyńska ROSZADA – pomysł kiełkuje w warszawskim inkubatorze ECORYS

Ma pomóc wyjść poza orbitę codziennych obowiązków pracownika, zmienić sposób patrzenia, ułatwić poszukiwanie własnej ścieżki w zdobywaniu doświadczenia i praktyce zawodowej oraz umożliwić łatwiejszy start w dorosłe życie. Gdyński projekt społeczny ROSZADA, który trafił właśnie do warszawskiego inkubatora pomysłów ECORYS, to pilotażowy program wsparcia młodzieży i studentów, poszukujących miejsca pracy w zgodzie ze zdobywanym wykształceniem.