Kolosy 2017 – znamy szczegółowy program

Już jest! Szczegółowy program 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, znanych także pod nazwą Kolosów, jest już dostępny. I znów, jak co roku, pojawia się pytanie – które spotkanie wybrać, na której prezentacji się pojawić, jaką wystawę obejrzeć? Propozycji jest pod dostatkiem!

// fot. Maciej Czarniak

Udział w „Kolosach”, największej imprezie podróżniczej w Europie, dla tysięcy pasjonatów podróżowania z całej Polski stał się już obowiązkowym punktem w kalendarzu. Czasem, kiedy można usłyszeć z pierwszej ręki historie o dalekich wyprawach, realizacjach podróżniczych marzeń i wyczynach, o których wielu osobom nawet się nie śniło. To idealny sposób, aby naładować się pozytywnymi emocjami, nakarmić nimi drzemiącego w środku, podróżniczego bakcyla i, uzbroić w garść wskazówek i inspiracji.

 

Nic więc dziwnego, że co roku „Kolosy” oblegane są przez tłumy odwiedzających, a dostanie się do środka Gdynia Areny (gdzie odbywa się lwia część spotkań i prezentacji), w pewnych momentach graniczy niemal z cudem. Ale taka jest właśnie specyfika tej imprezy. Tak jak w nagradzanych podróżach – czasem nie ma lekko, a na piękne widoki i doznania trzeba zasłużyć wyrzeczeniami. Tak i tu – za przyjemność udziału w Kolosach trzeba nieraz „zapłacić” staniem w długich kolejkach.

// fot. Karol Stańczak

 

Tegoroczny program imprezy naszpikowany jest aż po brzegi. Większość wypraw, o których będzie można usłyszeć podczas spotkań, to podróże w najdalsze rejony świata. Będzie można wybierać z prezentacji takich jak: „Z Podlasia do Chin na hulajnodze”, „Sumba. Tajemnice Wysp Sundajskich”, „55 555 mil: w trzy lata dookoła świata”, „Rowerami przez Grenlandię” czy „Mieszkałam z Masajami”. Ale nie zabraknie też relacji z podróży trochę bliższych – ale nadal wyjątkowych, np. „Kajakiem w górę Wisły, czyli 1000 km pod prąd” czy „PPR 2016, czyli Polska Prosto Rowerem”.

 

Tak jak w ostatnich latach, Kolosy odbędą się nie tylko w hali Gdynia Arena, ale również w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (położonym ok. 10-15 minut pieszo od hali). Do dyspozycji uczestników 19. OSPŻiA będą tam cztery sale. W największej, 300-osobowej, zagości Fotoplastykon, natomiast w mniejszych (łączna pojemność: 422 widzów) przez cały czas będzie się odbywała transmisja „na żywo” tego, co dzieje się na dużej sali w hali Gdynia Arena. Nikt więc niczego nie przegapi. Ponadto przed halą stanie duży telebim, na którym będzie można śledzić wydarzenia odbywające się w głównej sali.

// fot. Karol Stańczak

 

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń związanych z Kolsami, a także praktyczne wskazówki i wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie: http://kolosy.pl/index.php/kolosy-za-rok-2016-program. Warto zapoznać się wcześniej z tymi informacjami, żeby nie przegapić interesujących nas wydarzeń.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

04.03.2017 13:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Piękno podmorskiego świata w Gdyni

Młode rekiny marmurkowe, rybę ananas, czy rozgwiazdę żywiącą się rafą koralową można podziwiać w Akwarium Gdyńskim. Dzięki specjalnie zaprojektowanym akwariom – butom te morskie zwierzęta są niemal na wyciągnięcie ręki.

Kryminalne Piątki w Muzeum Emigracji

Nie trzeba być detektywem na miarę Sherlocka Holmes’a czy Herkulesa Poirot’a, by zmierzyć się z zagadkami na miarę tych znanych z kart słynnych powieści. Aby spotkać się z wielką przygodą, wystarczy odwiedzić Muzeum Emigracji w Gdyni.

Kasia Kowalska wystąpi w „Pokładzie"

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu fanów jej muzyki. Kasia Kowalska – polska piosenkarka rockowa, muzyki pop, kompozytorka i autorka tekstów piosenek – w niedzielę 12 marca wystąpi w Gdyni. Koncert odbędzie się w klubie Pokład. Start o godz. 20.00.