Kryminalne Piątki w Muzeum Emigracji

Nie trzeba być detektywem na miarę Sherlocka Holmes’a czy Herkulesa Poirot’a, by zmierzyć się z zagadkami na miarę tych znanych z kart słynnych powieści. Aby spotkać się z wielką przygodą, wystarczy odwiedzić Muzeum Emigracji w Gdyni.

//fot. Muzeum Emigracji

 

Kryminalne Piątki to cykl spotkań dla miłośników sensacji i historii z dreszczykiem. W ramach gry miejskiej uczestnicy mają za zadanie rozwiązać ściśle określone zagadki. Myślę, że można porównać naszą zabawę do słynnych escape room. Na uczestników czekają niespodziewani goście, policjanci, detektywi czy nawet zjawy, które pomagają, a czasem utrudniają, rozwiązywanie zagadek – mówi Anna Posłuszna specjalistka ds. Edukacji w gdyńskim Muzeum Emigracji.

 

Zabawa w śledczego to znakomita rozrywka dla całej rodziny. Bardzo często przychodzą do nas rodzice ze starszymi dziećmi. Nasza inicjatywa ma charakter wielopokoleniowi, jesteśmy otwarci na wszystkich. Co bardzo miłe, w detektywów chętnie bawią się też osoby w dojrzalszym wieku – podkreśla Anna Posłuszna.

 

Podczas rozgrywki uczestnicy nie tylko rozwiązują detektywistyczną zagadkę, ale także mają okazję poznać muzeum. Każde spotkanie z kryminałem jest kompletnie inne od poprzedniego. Na poszczególne edycję wydarzenia mamy przygotowane scenariusze. W każdym miesiącu odpowiadamy inną historię, którą przy kolejnym spotkaniu powtarzamy. Nasze gry wiążą się m.in. z historią Gdyni, ale także portu i Muzeum – opowiada Anna Posłuszna. Łączenie zabawy z edukacją to jedna z nowych form interakcji z odwiedzającymi wprowadzana przez instytucje kulturalne.

 

//fot. Muzeum Emigracji

 

Za każdym razem uczestnicy mają szansę poznać inny element detektywistycznego rzemiosła. Jak podkreśla Anna Posłuszna, spektrum proponowanych historii jest niezwykle szerokie. Mamy zabawy dotyczące kradzieży, rozbojów, włamań, osoby biorące udział w zabawie miały nawet okazję wytropić zabójcę. Każdy scenariusz jest inny, niektóre opowieści mogą przypominać znane nam z zabaw w policjantów i złodziei. Czasem nasi goście mają za zadanie przesłuchać świadków, rozwiązać zagadkę logiczną. W grze z reguły bierze udział około dwudziestu osób, ważna w naszej zabawie jest umiejętność współdziałania. Nasze gry mają niepowtarzalny klimat, rozgrywane są wieczorem, w porcie, czasem we mgle. To tworzy niezwykłą atmosferę spotkań z kryminałem.

 

Kryminalne Piątki odbywają się w wybrane piątki każdego miesiąca. Najbliższe wydarzenie zaplanowane zostało na 10 marca, początek o godz. 19.00. Na spotkania obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

 

Paweł Plecha

e-mail: eratusz@gdynia.pl

05.03.2017 13:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Piękno podmorskiego świata w Gdyni

Młode rekiny marmurkowe, rybę ananas, czy rozgwiazdę żywiącą się rafą koralową można podziwiać w Akwarium Gdyńskim. Dzięki specjalnie zaprojektowanym akwariom – butom te morskie zwierzęta są niemal na wyciągnięcie ręki.

Akcja sterylizacja!

W marcu po raz kolejny rusza Ogólnopolska Akcja Sterylizacji. Jest kierowana do właścicieli zwierząt, w szczególności psów i kotów. To przede wszystkim okazja, by poddać swojego pupila zabiegowi sterylizacji w preferencyjnej cenie.

Weekend po gdyńsku

Nadchodzący weekend przyniesie wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będzie okazja wziąć udział w kolejnym spotkaniu podróżniczym „Wyjdź w Świat", pójść do teatru lub do Gdyńskiego Centrum Filmowego na premiery filmów: „Maria Skłodowska-Curie" oraz „Bodo". Na najmłodszych czeka natomiast poranek filmowy organizowany w GCF w ramach nowego cyklu „Bajka w Centrum” oraz występy małych naukowców podczas Dnia Małego Naukowca, organizowanego w Centrum Nauki Experyment. Polecamy i zapraszamy do Gdyni!