Srebro dla gdyńskiej chodziarki

Agnieszka Ellward zdobyła wicemistrzostwo podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2017 w Toruniu. To pierwszy tegoroczny sukces atletki, startującej w barwach klubu WKS Flota.

//fot. www.wksflotagdynia.pl


 

 

Od gdynianki, w chodzie na 3 tysiące metrów, lepsza okazała się Katarzyna Golba z AZS AWF Katowice z czasem 13:17.82, 30 sekund później na linii mety zameldowała się zawodniczka Floty Gdynia – 13:48.96.

 

Chociaż domeną Agnieszki Ellward jest chodziarstwo i z sukcesem podejmuje kolejne wyzwania na zawodach lekkoatletycznych, to z powodzeniem odnajduje się w nieco szybszej dyscyplinie. Czynnie bierze udział w gdyńskich biegach.

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

23.02.2017 06:00 Ocena: 5

Zobacz także:

„Dwoje” w Teatrze Gdynia Główna

Dwoje ludzi związanych przeszłością, którzy szukają bliskości, jednocześnie nie umiejąc ze sobą zwyczajnie rozmawiać – to temat nowej sztuki „Dwoje” w reżyserii Marka Sadowskiego. Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 25 lutego w Teatrze Gdynia Główna.

Kolosy tuż-tuż

Odliczanie czas zacząć. Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie, już w piątek 10 marca w Gdyni. Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 w niedzielę 12 marca.

Mieszkańcy o Międzytorzu. Maraton Pisania Uwag w InfoBoksie

Niezmiennie cieszą sytuacje, kiedy mieszkańcy angażują się w dyskusje nt. przyszłości Gdyni. Jednym z takich przykładów był Maraton Pisania Uwag do planu zagospodarowania przestrzeni rejonu Międzytorza. Spotkanie, zorganizowane oddolnie, odbyło się 16 lutego. Termin zgłaszania uwag do planu upływa w piątek, 24 lutego.