Gdynia najlepsza w walce z reklamowym chaosem

W plebiscycie przygotowanym przez Portal Komunalny jego czytelnicy zadecydowali – to Gdynia najlepiej radzi sobie z bałaganem, który w polskich miastach powodują niechlujne reklamy.

// fot. mat. pras. UM Gdynia

 

W zestawieniu uwzględniono 5 miast, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami w porządkowaniu reklamowego chaosu. Pierwsze miejsce w rankingu i 58% wszystkich głosów zdobyła Gdynia. Na drugim miejscu uplasowała się Bielsko-Biała (36% głosów), a następnie Warszawa (3% głosów). Poznań i Częstochowa znalazły się poza podium.  W sumie w głosowaniu wzięło udział 421 osób.

 

Jak napisano w werdykcie, Gdynia od dawna prowadzi świadomą i rozsądną politykę reklamową, która sprawia, że (…) chaos reklamowy w Gdyni nie jest tak dokuczliwy jak w innych polskich miastach. Podkreślono rolę Plastyka Miasta oraz pacy jego Biura, która, dzięki wielu interwencjom, przyczynia się do wymiernych zmian w miejskim krajobrazie.

 

Wśród najciekawszych przykładów walki z chaosem reklamowym w Gdyni wyróżnić należy uporządkowanie pasażu handlowego przy ul. Dworcowej – podano w uzasadnieniu. Kolejnym przykładem jest ogrodzenie Metalzbytu przy ul. Łużyckiej 3 w Gdyni. Na ogrodzeniu nieruchomości wisiały banery reklamowe. Kilka minut rozmowy telefonicznej doprowadziło do porozumienia, w wyniku którego w ciągu dwóch dni zniknęły 32 banery - wylicza Portal Komunalny. Inna interwencja dotyczyła ogrodzenia Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Urszulanek przy al. Zwycięstwa 263 w Gdyni. Ostatnią docenioną interwencją było uporządkowanie bocznej elewacji Centrum Handlowego Batory.

 

O szczegółach można przeczytać tutaj.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

21.02.2017 14:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Ewa Kasprzyk i „Mił.ość" w GCF

Ewa Kasprzyk – aktorka teatralna i filmowa – będzie gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego. Spotkanie połączone z rozmową o książce Marcina Kędziaka „Mił.ość", odbędzie się w Księgarni/Galerii GCF w piątek 24 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Rusza letni semestr Akademii EXPERYMENTU

Nowy semestr, nowi wykładowcy, nowy materiał do odkrycia. I tylko studenci nietypowi – bo zdecydowanie poniżej „przeciętnego”, studenckiego wieku. Ale właśnie o to chodzi w Akademii EXPERYMENTU – cyklu wykładów skierowanych do najmłodszych. Zapisy na kolejny semestr ruszają 22 lutego.

O historii floty wojennej II RP

W siedemnaście dni po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą, 28 listopada 1918 roku, naczelnik państwa Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Polską. W Modlinie sformowano pierwsze jednostki. W skład Flotylli Rzecznej, Oddziału Zapasowego Marynarzy i Batalionu Morskiego weszli marynarze z byłych flot zaborczych. To właśnie Batalion Morski wraz z generałem Józefem Hallerem, 10 lutego 1920 roku zaślubił Polskę z Bałtykiem. Te i inne fakty z historii floty wojennej w okresie II RP przedstawi Aleksander Gosk.