Weekend po gdyńsku

Przed nami przedostatnia szansa by wziąć udział w karnawałowym szaleństwie. Zanim jednak wybierzecie się na przebieraną imprezę, zachęcamy do wzięcia udziału w dziennych wydarzeniach, których w mieście jest sporo. Kilka premier w Gdyńskim Centrum Filmowym, festiwal JachtFilm, dzień kota w Ciapkowie, spacer redłowskim szlakiem czy wykład dla dorosłych w Centrum Nauki Experyment.

// fot. www.facebook.com/Gdynia, Tamarind Dominik Ożóg

 


Piątek

Obsypane oskarowymi nominacjami, filmy Moonlight i Manchester by the Sea, można już zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do Kina Studyjnego GCF można się wybrać również między na nowy obraz Martina Scorsese pt. Milczenie. Rusza także Filmoterapia z sensem, czyli nowy cykl spotkań z kinem dokumentalnym. Pełny aktualny repertuar filmowy można znaleźć na stronie www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy), a w poniedziałki 12 i 10 złotych.

Sala Warszawa
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 15.10
Milczenie – 17.10, 20.10

Sala Goplana
Sztuka kochania – 11.30                                                                                
Alpejska przygoda – 13.50
Zerwany kłos – 15.50
Manchester by the Sea – 17.50
Moonlight – 20.30

 

Sala Morskie Oko
Zerwany kłos – 10.15
Manchester by the Sea – 12.00
To tylko koniec świata – 14.40, 19.00
Wściekły Nick – 16.40
Szwedzka teoria miłości – 21.00
Gdyńskie Centrum Filmowe, pl. Grunwaldzki 2

 

Sobota 

O godz. 11.00 w schronisku Ciapkowo rozpocznie się dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Kota w schronisku Ciapkowo. Jak co roku odbędzie się loteria fantowa. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany bazarek, na których będzie można nabyć wejściówki do teatru, na koncerty, do restauracji, na bilard, basen i masaż. Zostanie też zorganizowana zbiórka prezentów dla schroniskowych kotów, które będzie można osobiście im wręczyć. Dzień otwarty schroniska to również okazja do adopcji kota lub kotki. Schroniskowe koty są pod opieką lekarską, a ich opiekunowie chętnie udzielą informacji o ich charakterze i temperamencie. Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1201712653258943.
Schronisko OTOZ Animals Ciapkowo, ul. Małokacka 3a

 

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny Cudem ocalony o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_120367.html
Muzeum Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1b

W sobotę 18 lutego podczas wspólnej wędrówki będzie można poznać tajemnice Redłowa, dzielnicy o której pierwsze wzmianki historyczne pojawiają się w dokumentach z  XII wieku. Organizatorem spaceru jest przewodnik Janusz Czarski. Każdy, kto lubi poznawać historię swojego miasta, może w sobotę wyruszyć na spacer, podczas którego sporo dowie się o Redłowie. Trasa spaceru liczy nieco ponad 5 kilometrów i obejmuje subiektywny wybór ciekawych, znanych i nieznanych miejsc w dzielnicy.
SKM Gdynia Redłowo, ul. Stryjska

 

Niedziela

W ramach cyklu Wykłady z dowodem, Centrum Nauki Experyment zaprasza o godz. 17.00  na spotkanie z prof. dr hab. Beatą Grobelną. Prelekcja pt. Chemia piękna – dowiedz się więcej o kosmetykach, których używasz zostanie poświęcona analizie kosmetyków, które mają służyć do pielęgnacji skóry i otrzymaniu jej w zdrowiu. Dla przeciętnego konsumenta nazwy surowców w większości są trudne do odszyfrowania. Warto jednak  pamiętać, że każdy ze składników pełni ważną rolę. Warto to wiedzieć. Wykład odbędzie się w Sali Kinowej, obok kasy CN Experyment. Wstęp wolny.
CN Experyment, al. Zwycięstwa 96/98

 

Centrum Kultury zaprasza 19 lutego o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. Księżniczka czardasza i magia operetki w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (ul. Rotterdamska 9). Najpiękniejsze melodie, m.in. z Księżniczki Czardasza, Barona cygańskiego i Zemsty Nietoperza. Karnawałowe maski mile widziane! Bilety: 10 zł. O godz. 19.00 na spektakl Mayday. Run For Your Wife w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Bilety: 35 zł/30 zł.
CK Gdynia, ul. Łowicka 51

 

Teatr Gdynia Główna zaprasza 19 lutego godz. 12.00 na bajkę Tymoteusz Rym Cim Cim insp. sztuką Jana Wilkowskiego w reż. Luby Zarembińskiej. Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Bilety: 20 zł.
Teatr Gdynia Główna, pl. Konstytucji 1

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

17.02.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

W Gdyni rusza „Klimat na zmiany”

„Klimat na zmiany” to nowy cykl filmowy, który od środy 22 lutego startuje w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych. Na program składać się będą projekcje uznanych filmów dokumentalnych, debaty oraz spotkania z ekspertami. Wstęp wolny.

Koncertowe portrety muzyków w GCF

Trójmiejscy muzycy i gwiazdy światowej sceny jazzowej są bohaterami wystawy fotografii Anny Rezulak. Zdjęcia można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 10 marca. Wstęp wolny.

Konkurs na alternatywnych jurorów

Podczas finału 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oprócz profesjonalnej kapituły już po raz trzeci będą obradować jurorzy Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Miłośnicy sceny po przeczytaniu pięciu wybranych do finału sztuk i obejrzeniu ich czytań przyznają własną nagrodę.