NGO-sy ciepło nagrodzone

Znamy już gdyńskich zwycięzców organizowanej przez EDF Polska S.A. i OPEC Sp. z.o.o. akcji „Ciepło na start”. Trzy projekty, których adresatami są młodzież, rodziny z dziećmi i społeczność lokalna, zostały nagrodzone podczas uroczystości, która odbyła się w czwartek 16 lutego w Gdyńskim Centrum Filmowym.

// fot. freeimages.com

 

Spośród pięciu projektów zgłoszonych przez cztery gdyńskie organizacje nagrody zostały przyznane aż trzem. Decyzją internautów pierwsze miejsce i wsparcie w wysokości 20 tys. zł otrzymał projekt Klub Młodzieżowy Alternative, realizowany przez Stowarzyszenie św. Biskupa Mikołaja. Oferuje on zajęcia projektowe z elementami socjoterapii, warsztaty teatralne i muzyczne z możliwością korzystania ze studia nagrań. Zajęcia mają pomagać młodym ludziom odkrywać ich talenty i pasje oraz wskazywać twórcze formy spędzania wolnego czasu.


Drugie miejsce i wsparcie w wysokości 15 tys. zł. przypadło w udziale inicjatywie Celebrytki Oksywskie, która jest realizowana przez Fundację Zmian Społecznych Kreatywni. Grupę tworzą rodzice/opiekunowie i dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia, którzy, poprzez wspólne działania oparte na kreatywnej zabawie rozwijają przedsiębiorczość i umiejętności społeczne.


Czek na 10 tys. zł za zajęcie 3. miejsca również trafił do Fundacji Zmian Społecznych Kreatywni na dalszy rozwój projektu Ogród przyjaźni, polegający na tworzeniu wspólnej przestrzeni - ogrodu społecznego dla mieszkańców.


Przypomnijmy, że akcja Ciepło na start wspiera cenne inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty ekonomii społecznej na terenie Gdyni i Gdańska. Organizatorami przedsięwzięcia są: EDF Polska S.A i OPEC  sp. z.o.o. w partnerstwie z gminami Gdyni i Gdańska. O tym, kto otrzyma wsparcie i w jakiej wysokości, decydują internauci w bezpośrednim głosowaniu. W tym roku w Gdyni oprócz zwycięskich organizacji do konkursu zgłosiły się także: Polski Komitet Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Vitava.

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

16.02.2017 16:00 Ocena: 0

Zobacz także:

W Gdyni rusza „Klimat na zmiany”

„Klimat na zmiany” to nowy cykl filmowy, który od środy 22 lutego startuje w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych. Na program składać się będą projekcje uznanych filmów dokumentalnych, debaty oraz spotkania z ekspertami. Wstęp wolny.

Konkurs na alternatywnych jurorów

Podczas finału 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oprócz profesjonalnej kapituły już po raz trzeci będą obradować jurorzy Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Miłośnicy sceny po przeczytaniu pięciu wybranych do finału sztuk i obejrzeniu ich czytań przyznają własną nagrodę.

GDYNIA DESIGN DAYS 2017 - SZTORM

Znamy hasło tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days. Odwołuje się do nadmorskiej lokalizacji miasta. Głównym tematem 10. edycji wydarzenia będzie „sztorm”. Festiwal odbędzie się dniach 30 czerwca 9 lipca 2017 roku.