GDYNIA DESIGN DAYS 2017 - SZTORM

Znamy hasło tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days. Odwołuje się do nadmorskiej lokalizacji miasta. Głównym tematem 10. edycji wydarzenia będzie „sztorm”. Festiwal odbędzie się dniach 30 czerwca 9 lipca 2017 roku.

// fot. www.facebook.com/Gdynia, Grzegorz Maj

 

Gdynia Design Days jest festiwalem, na którym są prezentowane najnowsze trendy i dobre praktyki projektowania. Mocnym punktem wydarzenia są: wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje i dyskusje. Program jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i młodych przedsiębiorców i entuzjastów projektowania. Każdego roku na kilka dni Gdynia staje się stolicą polskiego wzornictwa. GDD to też jedyny festiwal designu w Polsce, podczas którego powstają prototypy mające szansę na wdrożenie.

Działalność sztormu, głównego motywu tegorocznego festiwalu można uznać za niszczycielską, ale kiedy minie, wiele rzeczy nabiera nowego kształtu i znaczenia. Na tym ma się opierać 10. edycja Festiwalu Gdynia Design Days. Gdyński sztorm, Bałtyk, jego brzeg i głębia mają inspirować do działania.

Termin festiwalu: 30 czerwca-9 lipca 2017

Więcej na gdyniadesigndays.eu, FB: facebook.com/gdyniadesigndays, Instagram: @gdyniadesigndays

 

 

Dorota Patzer

e-mail: d.patzer@gdynia.pl

17.02.2017 06:00 Ocena: 5

Zobacz także:

W Gdyni rusza „Klimat na zmiany”

„Klimat na zmiany” to nowy cykl filmowy, który od środy 22 lutego startuje w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych. Na program składać się będą projekcje uznanych filmów dokumentalnych, debaty oraz spotkania z ekspertami. Wstęp wolny.

Konkurs na alternatywnych jurorów

Podczas finału 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oprócz profesjonalnej kapituły już po raz trzeci będą obradować jurorzy Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Miłośnicy sceny po przeczytaniu pięciu wybranych do finału sztuk i obejrzeniu ich czytań przyznają własną nagrodę.

Sztuka w przychodni na Witominie

Martwe natury owocowe i kwiatowe, prezentujące przedmioty codziennego użytku, a także obrazy ukazujące sceny animalistyczne i portrety od dziś można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie (ul. Konwaliowa 2). Wystawę w obecności twórców otworzył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.