Sztuka w przychodni na Witominie

Martwe natury owocowe i kwiatowe, prezentujące przedmioty codziennego użytku, a także obrazy ukazujące sceny animalistyczne i portrety od dziś można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie (ul. Konwaliowa 2). Wystawę w obecności twórców otworzył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

// fot. Agnieszka Wołowicz

 

Cieszę się, że w Gdyni dbamy nie tylko o możliwie najlepszą opiekę dla pacjentów, ale także o zapewnienie im przyjaznego otoczenia. Od dziś w przychodni na Witominie gdynianie będą mogli obcować ze sztuką i jestem przekonany, że ten niezwykły pomysł spotka się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony pacjentów. – powiedział wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz podczas otwarcia wystawy.


Autorami prac malarskich, które od 16 lutego można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie, jest grupa o nazwie Połączone Pasją. Tworzy ją 16 mieszkańców osiedla Witomino w wieku 55 plus. Od 2012 roku grupa działa pod kierunkiem rzeźbiarki i terapeutki zajęciowej, Doroty Białczak. Podczas prowadzonych przez artystkę zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie, uczestniczą w wystawach, plenerach i wykładach z historii sztuki.


Wystawa prac malarskich i grafiki ma charakter stały i zorganizowana została w celu przybliżenia twórczości grupy malarskiej Połączone Pasją. Ponadto pokazuje efekty, jakie płyną z uczestnictwa w zajęciach malarskich i rysunkowych oraz pozwala pacjentom przychodni obcować ze sztuką.

Sztuka w przychodni na Witominie

 

Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

16.02.2017 12:00 Ocena: 0

Zobacz także:

W Gdyni rusza „Klimat na zmiany”

„Klimat na zmiany” to nowy cykl filmowy, który od środy 22 lutego startuje w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych. Na program składać się będą projekcje uznanych filmów dokumentalnych, debaty oraz spotkania z ekspertami. Wstęp wolny.

Konkurs na alternatywnych jurorów

Podczas finału 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oprócz profesjonalnej kapituły już po raz trzeci będą obradować jurorzy Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Miłośnicy sceny po przeczytaniu pięciu wybranych do finału sztuk i obejrzeniu ich czytań przyznają własną nagrodę.

Metropolitalna Karta do Kultury

Ponad 15 000 osób odebrało już Metropolitalną Kartę do Kultury. Dzięki niej, bez konieczności każdorazowego zapisywania się, można korzystać z oferty miejskich placówek bibliotecznych. Uprawnia ona też do zniżek w instytucjach kultury w całym Trójmieście. Biblioteka Gdynia przygotowała kampanię reklamową, która zachęca do wyrabiania karty.