Tajne dzieje Redłowa

Lubicie spacerować i poznawać swoje miasto - to może być propozycja dla Was. W sobotę podczas wspólnej wędrówki będzie można poznać tajemnice Redłowa, dzielnicy o której pierwsze wzmianki historyczne pojawiają się w dokumentach z XII wieku. Organizatorem spaceru jest przewodnik Janusz Czarski.

 

// fot. www.facebook.com/events/686730884842230

 

Redłowo to nadmorska dzielnica Gdyni, zamieszkiwana przez ponad 8 tysięcy osób. Każdy, kto lubi poznawać historię swojego miasta, może w sobotę wyruszyć na spacer, podczas którego sporo dowie się o Redłowie. Trasa spaceru liczy nieco ponad 5 kilometrów i obejmuje subiektywny wybór ciekawych, znanych i nieznanych miejsc w dzielnicy.

 

- Skupimy się na historii militarnej oraz... muzycznej, bo Redłowo okazuje się być ważnym miejscem na mapie polskiej muzyki rozrywkowej różnych czasów. Ciekawe są pozostałości fortyfikacji związanych z kompleksem przemysłowym pracującym na rzecz Luftwaffe – zachęca do udziału organizator Janusz Czarski.

 

 

Kiedy: 18 lutego o godz. 11.00.

Start: Dworzec SKM Gdynia Redłowo

Koszt: 8 zł. 

 

Małgorzata Omachel-Kwidzińska

e-mail: m.omachel@gdynia.pl

16.02.2017 06:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Gdyni 2030

Dobiegają końca prace nad nowym programem rozwoju dla miasta – Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030. Ponieważ to cała gdyńska społeczność jest podmiotem nowej strategii, miała ona aktywny udział w procesie jej powstawania. Również teraz, kiedy czas na konsultacje zapisów projektu dokumentu, potrzebny jest jej głos. Między 15 lutego a 8 marca 2017 r. wszyscy gdynianie będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

Kino z żaglami w tle – nie tylko dla wilków morskich

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny „Cudem ocalony” o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Nowy magazyn wysokiego składowania w gdyńskim porcie

Gdyński port ma do dyspozycji nową powierzchnię magazynową, tzw. magazyn wysokiego składowania. Budynek o powierzchni 5 tys. m² znajduje się przy ul. Polskiej. Symboliczną wstęgę przecięli: posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes portu Adam Meller oraz wiceprezydent Gdyni Marek Stępa. Koszt inwestycji to 9,3 mln złotych.