Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Gdyni 2030

Dobiegają końca prace nad nowym programem rozwoju dla miasta – Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030. Ponieważ to cała gdyńska społeczność jest podmiotem nowej strategii, miała ona aktywny udział w procesie jej powstawania. Również teraz, kiedy czas na konsultacje zapisów projektu dokumentu, potrzebny jest jej głos. Między 15 lutego a 8 marca 2017 r. wszyscy gdynianie będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

// fot. mat. prasowe Hydromega sp. z o.o.

 

Od 15 lutego do 8 marca 2017 r. uwagi będzie można zgłaszać:

  • wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.2030.gdynia.pl,
  • wysyłając formularz konsultacyjny na adres e-mail: wydz.strategii@gdynia.pl lub pocztą na adres: Wydział Strategii Urząd Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.
  • składając formularz w skrzynce wystawionej w holu głównym budynku Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 lub bezpośrednio w Wydziale Strategii UM Gdyni.

 

Nie będą rozpatrywane uwagi i opinie: z datą wpływu po dniu 8 marca 2017 r., bez czytelnego podpisu imieniem i nazwiskiem oraz przesłane w formie innej niż na formularzu konsultacyjnym.

 

Swoje zdanie i opinię na temat zapisów projektu dokumentu będzie można także przedstawić bezpośrednio, podczas konsultacji społecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego 2017 r. w godzinach 17.00-19.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) i będzie skierowane do mieszkańców. Z kolei 2 marca 2017 r., w tym samym miejscu, zaplanowano spotkanie z podmiotami gospodarczymi.

 

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030 oraz formularz konsultacyjny dostępne są na stronie dedykowanej procesowi opracowania strategii www.2030.gdynia.pl, na internetowym portalu miasta www.gdynia.pl w zakładce "Dla mieszkańców" – "Moja Gdynia 2030", oraz bezpośrednio w Wydziale Strategii Urzędu Miasta Gdyni.

 

Barbara Betlejewska

e-mail: b.betlejewska@gdynia.pl

15.02.2017 10:00 Ocena: 5

Zobacz także:

Kino z żaglami w tle – nie tylko dla wilków morskich

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny „Cudem ocalony” o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Nowy magazyn wysokiego składowania w gdyńskim porcie

Gdyński port ma do dyspozycji nową powierzchnię magazynową, tzw. magazyn wysokiego składowania. Budynek o powierzchni 5 tys. m² znajduje się przy ul. Polskiej. Symboliczną wstęgę przecięli: posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes portu Adam Meller oraz wiceprezydent Gdyni Marek Stępa. Koszt inwestycji to 9,3 mln złotych.

IRONMAN 70.3 GDYNIA TOP 10 na świecie

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia znalazł się w „dziesiątce” najlepszych zawodów z serii IRONMAN 70.3 na świecie. W ankiecie przeprowadzonej wśród około ćwierć miliona zawodników, gdyńska impreza została wyróżniona w klasyfikacji „ogólnej satysfakcji zawodników” oraz „najlepszej trasy biegowej”.