IRONMAN 70.3 GDYNIA TOP 10 na świecie

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia znalazł się w „dziesiątce” najlepszych zawodów z serii IRONMAN 70.3 na świecie. W ankiecie przeprowadzonej wśród około ćwierć miliona zawodników, gdyńska impreza została wyróżniona w klasyfikacji „ogólnej satysfakcji zawodników” oraz „najlepszej trasy biegowej”.

// fot. gdyniasport.pl

 

Ankieta została przeprowadzona wśród uczestników 136 zawodów IRONMAN oraz IRONMAN 70.3. Zawodnicy mogli oceniać ogólną satysfakcje z zawodów oraz poszczególne kategorie w skali od 1 do 5 za:

  • najlepsze wrażenia ogólne;
  • najlepsza trasa pływacka,
  • najlepsza trasa rowerowa,
  • najlepsza trasa biegowa,
  • najlepsza lokalizacja.

 

Z głosowania wyłączone zostały zawody Mistrzostw Świata.


Zawody ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zajęły 10. miejsce w kategorii Najlepsze wrażenia ogólne oraz Najlepsza trasa biegowa wśród 96 ocenianych zawodów z serii IRONMAN 70.3. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.ironman.com.


Przypomnijmy, że drogi triathlonu i Gdyni połączyły się w 2013 roku, kiedy to w mieście zorganizowano pierwszą gdyńską edycję Herbalife Triatlon Gdynia. Świetna organizacja i rosnące w ekspresowym tempie zainteresowanie imprezą sprawiły, że już dwa lata później, w 2015 roku, gdyńskie zawody dołączyły do prestiżowego cyklu IRONMAN 70.3, w ramach którego zawody organizowane są na całym świecie. W 2016 roku w imprezie wzięło udział ponad 3500 sportowców z 30 krajów świata. Kolejne zawody z serii odbędą się w Gdyni w dniach 4-6 sierpnia 2017.

 

oprac. Agnieszka Wołowicz

e-mail: a.wolowicz@gdynia.pl

14.02.2017 11:00 Ocena: 0

Zobacz także:

Kino z żaglami w tle – nie tylko dla wilków morskich

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny „Cudem ocalony” o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Nowy magazyn wysokiego składowania w gdyńskim porcie

Gdyński port ma do dyspozycji nową powierzchnię magazynową, tzw. magazyn wysokiego składowania. Budynek o powierzchni 5 tys. m² znajduje się przy ul. Polskiej. Symboliczną wstęgę przecięli: posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes portu Adam Meller oraz wiceprezydent Gdyni Marek Stępa. Koszt inwestycji to 9,3 mln złotych.

Rewitalizacja – po konsultacjach

Około 180 - tyle uwag złożyli mieszkańcy Gdyni w trakcie konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Każda zostanie przeanalizowana. Jeśli dotyczy obszaru rewitalizacji i okaże się to możliwe, zostanie uwzględniona w ostatecznej wersji dokumentu. Tymczasem, pracownicy socjalni MOPS tworzący specjalny zespół ds. Pekinu już kontaktują się z mieszkańcami.