Nowa powieść Siembiedy z Gdynią w tle

Na literackim rynku pojawiła się nowa propozycja dla wielbicieli przygód. „444” Macieja Siembiedy przenosi czytelnika w przeszłość – przepowiednia ukryta w obrazie Jana Matejki może odmienić losy świata i twoje… Główny bohater powieści pochodzi z Gdyni. Autor prezentował swoją powieść wczoraj w Muzeum Miasta Gdyni. Dziś 22 czerwca zaprasza do Gdynia InfoBox. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Czytaj więcej

Ratownicy przygotowani do sezonu

Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo, Gdynia Babie Doły - to cztery gdyńskie kąpieliska, które są już gotowe do sezonu. Bezpieczeństwa na plażach pilnować będzie łącznie 38 ratowników, w tym czterech starszych ratowników. Ich zadanie to czuwanie nad poprawnym funkcjonowaniem kąpielisk. W zespole jest także czterech ratowników medycznych pełniących dyżury w punktach pomocy doraźnej. Wszyscy mają za sobą oficjalną odprawę, która odbyła się w Marinie Gdynia.

22.06.2017 Czytaj więcej

Gdyńska ROSZADA otrzyma grant na praktyczne testowanie

Pilotażowy program ROSZADA, który powstał z myślą o młodzieży i studentach poszukujących miejsca pracy w zgodzie ze zdobywanym wykształceniem, przeszedł pozytywną weryfikację w warszawskim inkubatorze pomysłów ECORYS. Na testowanie proponowanych rozwiązań gdyńska innowacja otrzyma grant w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. W pilotażu udział weźmie troje pracujących studentów oraz osoby stające u progu samodzielności.

22.06.2017 Czytaj więcej

Święto bibliotekarzy

21 czerwca w Gdyńskim Centrum Filmowym pracownicy gdyńskich bibliotek świętowali Dzień Bibliotekarza. W Polsce obchodzony od 1985 roku, jest okazją do podsumowania pracy i osiągnięć zawodowych. To święto wszystkich osób zaangażowanych w szerzenie czytelnictwa.

22.06.2017 Czytaj więcej

Najlepsi gimnazjaliści 2017 nagrodzeni

21 czerwca, dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego, w Szkole Muzycznej w Gdyni odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych gdyńskich gimnazjalistów, którzy w swoich szkołach uzyskali najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego.

22.06.2017 Czytaj więcej

Gdyńscy uczniowie wśród „Zdolnych z Pomorza”

Wybitnie uzdolnieni uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Pomorza we wtorek 20 czerwca obchodzili swoje święto. W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów regionalnych, podczas której nagrodzono młode umysły – również te z gdyńskich szkół – oraz podsumowano tegoroczną edycję projektu „Zdolni z Pomorza”.

22.06.2017 Czytaj więcej

Teatralne lato w Gdyni

Dosłownie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia w pełni sezonu letniego. Oznacza on w Gdyni „ruch” w turystyce, ale także w kulturze. Gdyńskie instytucje kulturalne – jak co roku – przygotowały z tą myślą bogaty, letni repertuar. Każdy wielbiciel teatru powinien znaleźć w nim coś dla siebie – zarówno wśród dobrze znanych utworów, jak i nowych produkcji.

21.06.2017 Czytaj więcej

Jeden z największych wycieczkowców świata odwiedzi Gdynię

W piątek, 23 czerwca około południa do gdyńskiego portu wejdzie statek pasażerski Norwegian Getaway, najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.

21.06.2017 Czytaj więcej

„Malujemy Gdynię żaglami” – zapraszamy dzieci i młodzież

Aktywny wypoczynek, opanowanie tajników żeglarstwa, nawiązanie nowych przyjaźni – to wszystko czeka na dzieci i młodzież, które w ramach nowego projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej już w te wakacje wyruszą na morską przygodę. Zajęcia żeglarskie i rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładzie jachtu „Galped”, którego właścicielem jest MOPS, prowadzić będą doświadczeni żeglarze z Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”.

21.06.2017 Czytaj więcej

Mieszkańcy z pomysłami na Park Centralny

Pełna sala w gdyńskim Urzędzie Miasta to najlepszy dowód na to, że plany władz miasta na utworzenie Parku Centralnego spotkały się z żywym zainteresowaniem mieszkańców. 20 czerwca odbyło się pierwsze ze spotkań w ramach trwających konsultacji społecznych. Kolejna okazja do podzielenia się swoją opinią – podczas czwartkowych i sobotnich spacerów badawczych.

21.06.2017 Czytaj więcej

Gdynia U21: Hiszpanie triumfują w Gdyni

Fenomenalna atmosfera na trybunach i koncertowa gra na boisku. Kibice, którzy we wtorkowy wieczór pojawili się na Stadionie Miejski nie mogli czuć się rozczarowani. W arcyprestiżowych derbach półwyspu iberyjskiego podczas EURO U-21 Hiszpania pokonała Portugalię 3-1.

21.06.2017 Czytaj więcej

Cudawianki po raz dziesiąty

Cudawianki to wydarzenie, bez którego ciężko sobie wyobrazić gdyńskie świętowanie letniego przesilenia. 24 czerwca ta plenerowa, muzyczno-artystyczna impreza już po raz 10. oficjalnie otworzy sezon letni w Gdyni. Głównymi gwiazdami tegorocznej edycji będą zespoły Crystal Fighters, Kamp! oraz Smolik i Kev Fox. Ale to tylko fragment atrakcji tej całodziennej imprezy.

20.06.2017 Czytaj więcej

Zgłoś się na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe!

Ruszają zapisy na 16. Pomorskie Warsztaty Filmowe! Przez cztery miesiące ich uczestnicy będą zdobywać wiedzę na temat tworzenia filmów fabularnych, a wszystko pod okiem praktyków kina i znakomitych wykładowców.

20.06.2017 Czytaj więcej

Myśl! Nie zostawiaj psa w samochodzie!

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Słońce, upał, miejskie imprezy, czas sprzyjający wyjazdom, plażowaniu i towarzyskim spotkaniom… a także pozostawianiu czworonogów w rozgrzanych samochodach. Jak pomóc pozostawionemu w aucie cierpiącemu psiakowi? Które służby powiadomić? Jak udzielić pierwszej pomocy? Podpowiadamy.

20.06.2017 Czytaj więcej

Święto Morza otwiera sezon letni

Święto Morza sięga korzeniami do II Rzeczypospolitej. Jednak dzieje historii i różne koleje losu sprawiły, że wskrzeszenie imprezy w dawnym stylu było możliwe dopiero w 2013 roku. Od tego czasu Święto Morza jest obchodzone regularnie. Tym razem świętowanie rozpoczniemy w piątek 23 czerwca.

20.06.2017 Czytaj więcej

Park Centralny w Gdyni: Twoje zdanie ma znaczenie

Teren zielony wzdłuż alei Marszałka Piłsudskiego stanie się wkrótce urokliwym miejskim ogrodem. Władze miasta ogłosiły już plany stworzenia w tym miejscu Parku Centralnego. To będzie uzupełnienie istniejących w tej okolicy terenów rekreacji, z których mieszkańcy chętnie korzystają. Gdynianie będą mieć ważny głos w sprawie ostatecznego kształtu tego fragmentu miasta. W tym tygodniu, w ramach trwających konsultacji społecznych, odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami oraz dwa spacery badawcze.

19.06.2017 Czytaj więcej

Portugalia trenowała w Gdyni

Reprezentanci Portugalii na dwa dni przed wielkim meczem z Hiszpanią, zaprezentowali się kibicom podczas otwartej sesji treningowej w Gdyni. W niedzielę ćwiczyli na boisku bocznym Gdyńskiego Centrum Sportu. Dla łowców autografów była to okazja, by zdobyć podpisy swoich ulubionych piłkarzy.

19.06.2017 Czytaj więcej

Przez weekend zmieniali auta w campery

Dla wszystkich marzących o wakacyjnych podróżach we własnym camperze, w weekend odbyły się warsztaty Van Life. Uczestnicy projektowali zabudowy kempingowe pozwalające przeistoczyć zwykły pojazd w komfortowy wakacyjny domek na kółkach dla dwóch osób.

19.06.2017 Czytaj więcej

Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodów

W niedzielę 18 czerwca na parkingu przy Akwarium Gdyńskim odbył się 5. Rajd Matek. Można było podziwiać nie tylko wyścigi i zdolności motoryzacyjne kobiet, ale także pokaz zabytkowych i sportowych pojazdów. Emocji nie brakowało.

19.06.2017 Czytaj więcej

Jerzy Gruza z Platynowymi Lwami

23 września 2017 roku, podczas gali finałowej 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Platynowe Lwy zostaną przekazane reżyserowi i scenarzyście filmowemu, telewizyjnemu i teatralnemu Jerzemu Gruzie. Odbierając Platynowe Lwy podczas gali finałowej 42. FPFF, Jerzy Gruza ponownie stanie na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, z którym wiążą się jedne z największych sukcesów w karierze tego twórcy.

18.06.2017 Czytaj więcej

NASZE GALERIE