Bank Polski odzyska świetność jako luksusowy hotel

Najpiękniejsze skrzyżowanie w Polsce (jak twierdzą niektórzy), u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, wypięknieje jeszcze bardziej. W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego powstanie luksusowy butikowy hotel.

Czytaj więcej

Godzina dla sztuki

Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

20.04.2017 Czytaj więcej

Święto gdyńskich czytelników

Gdyńskich bibliofili czeka prawdziwa literacka uczta. Przed nami 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Książki, który w mieście będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie. Podczas wydarzenia przygotowanego na placu Grunwaldzkim pojawi się między innymi Michał Rusinek, odbędą się warsztaty ilustratorskie i czytanie „Don Kichota” w języku Cervantesa.

19.04.2017 Czytaj więcej

W „Ciapkowie” powstanie nowy pawilon dla kotów

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości, które planowane są w schronisku w ciągu najbliższych lat.

19.04.2017 Czytaj więcej

Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.

19.04.2017 Czytaj więcej

Z Gdynią przez całe życie - Gdyński Dialog Międzypokoleniowy już trwa

Miasto Gdynia rozpoczęło konsultacje społeczne, których celem jest przygotowanie założeń nowej odsłony lokalnej polityki międzypokoleniowej. Do udziału zaproszeni zostali gdynianie w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarszych. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

19.04.2017 Czytaj więcej

„Przysiadaki” – nowe meble miejskie

W Gdyni pojawiły się nowe meble miejskie. „Przysiadaki”, bo o nich tu mowa, montowane są w ciągach pieszych, wszędzie tam, gdzie mogą ułatwić życie osobom starszym i niepełnosprawnym. W centrum Gdyni zainstalowano 24 takie podpórki.

19.04.2017 Czytaj więcej

Trzymamy kciuki za gimnazjalistów!

W środę, czwartek i piątek prawie 2 tysiące gdyńskich uczniów z klas III gimnazjów przystąpi do obowiązkowego egzaminu. Pierwszego dnia sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.

19.04.2017 Czytaj więcej

W inkubatorze rozwijają się innowacyjne pomysły

Pierwsze inicjatywy, których realizacja rokuje mocne szanse na poprawę jakości życia osób zależnych oraz ich opiekunów, kiełkują już w „gdyńsko-warszawskim” Inkubatorze Pomysłów. Autorzy dopracowują pomysły i rozwijają plany, by z wypracowanymi rozwiązaniami móc niebawem wejść w fazę testów. Do projektu dołączyła właśnie kolejna grupa uczestników – ogłoszone zostały bowiem wyniki drugiego naboru.

19.04.2017 Czytaj więcej

Muszla koncertowa czeka na dzierżawcę i nowe możliwości

Prawdopodobnie już niedługo dobrze znana wszystkim gdynianom muszla koncertowa zyska nowe oblicze. Miasto szuka dzierżawcy, który na nowo zagospodaruje to miejsce, wykorzystując jego potencjał. W muszli na Placu Grunwaldzkim będzie mogła pojawić się funkcja artystyczno-rozrywkowa i gastronomiczna. Właśnie trwa dwuetapowy przetarg na wyłonienie nowego operatora tego miejsca.

18.04.2017 Czytaj więcej

Wielkanocne sokoły – Bryza i Bosman rodzicami

Trzy pisklęta przyszły na świat w Wielkanoc w gnieździe na kominie Elektrociepłowni w Gdyni. Dzięki kamerze można ich dorastanie podglądać na żywo. Dwa maluchy wykluły się wieczorem w niedzielę. Kolejny w poniedziałek. W gnieździe jest wciąż jedno jajo.

18.04.2017 Czytaj więcej

Prestiżowa nominacja. Głosujmy na „Szkło, metal, detal”!

Wystawa Muzeum Miasta Gdyni "Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczególe" zdobyła nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016, organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Do drugiego etapu w tej kategorii przeszło łącznie tylko pięciu uczestników. Zwycięzcę wyłoni głosowanie internautów, które trwa do 14 maja.

18.04.2017 Czytaj więcej

Rowerowe akcje w Gdyni

Do wsiadania na rower nie trzeba gdynian specjalnie namawiać. Jednak tradycyjne akcje, jakimi są: European Cycling Challenge, Do pracy jadę rowerem, Rowerowy Maj, Odprowadzam Sam, skierowane do konkretnej grupy odbiorców sprawiają, że robimy to zdecydowanie chętniej.

17.04.2017 Czytaj więcej

Nie kupuj, adoptuj! Podpowiadamy jak

Wiele osób chciałoby adoptować kota lub psa, ale nie wie, jak to zrobić. W tym krótkim przewodniku podpowiadamy, jak krok po kroku wygląda adopcja zwierząt w gdyńskim schronisku Ciapkowo.

17.04.2017 Czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Święta Wielkanocne to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Towarzyszący im wiosenny nastrój napawa radością i optymizmem. Wszystkim gdynianom i przyjaciołom naszego miasta...

16.04.2017 Czytaj więcej

Gdyńska Wielkanoc dla samotnych i potrzebujących

Tradycja gdyńskich śniadań wielkanocnych u Franciszkanów sięga już 18 lat. Zatem zgodnie ze zwyczajem, w niedzielny poranek przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz setki wolontariuszy spotkali się z gdynianami, którzy są samotni i potrzebujący.

16.04.2017 Czytaj więcej

Magia kaszubskiej Wielkanocy

Wkrótce zasiądziemy do wspólnych stołów, by celebrować Święta Wielkanocne. Na Kaszubach jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. O zwyczajach wielkanocnych w naszym regionie opowiedziały nam Barbara Kaszuba z Kaszubskiej Fundacji Pomocy Potrzebującym oraz Sylwia Kawalec z Kaszubskiego Forum Kultury.

15.04.2017 Czytaj więcej

500 zł mandatu za parkowanie na trawniku!

Trawnik to nie parking - apeluje Straż Miejska w Gdyni i karze kierowców łamiących prawo oraz niszczących zieleń miejską. Mimo tego nie brakuje amatorów parkowania na trawnikach i zieleńcach.

14.04.2017 Czytaj więcej

Podwójne trójmiejskie derby na Wielkanoc

Zapowiadają się wyjątkowe święta dla kibiców gdyńskich drużyn. Już w sobotę w Gdynia Arenie koszykarze Asseco Gdynia zmierzą się w derbowym starciu z Treflem Sopot. Z kolei w lany poniedziałek fani Arki będą ściskać kciuki za swoich piłkarzy. Żółto-Niebiescy na stadionie w Gdańsku Letnicy zmierzą się z Lechią. Zapytaliśmy przedstawicieli obu gdyńskich drużyn o ich nastawienie przed zawodami.

14.04.2017 Czytaj więcej

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego!

Już nie ma na co czekać. Jeszcze tylko do północy w piątek 14 kwietnia można składać zgłoszenia projektów do tegorocznej puli Budżetu Obywatelskiego. O tym, które projekty zostaną wskazane do realizacji, zadecydują mieszkańcy podczas jesiennego głosowania. Pula środków tegorocznego BO to bowiem dokładnie 5 310 198 zł.

14.04.2017 Czytaj więcej

NASZE GALERIE