Rok awangardy. Łódź w Gdyni

Mija właśnie sto lat od pierwszego, ważnego awangardowego manifestu. Dlatego, by odpowiednio uczcić tę rocznicę, rok 2017 ogłoszono rokiem awangardy. Trzy muzea posiadające największe zbiory odwołujące się do tego stylu postanowiły podzielić się nimi z szerszą publicznością. Gdyni przypadło Muzeum Sztuki w Łodzi z dziełami Władysława Strzemińskiego. W trakcie obchodów wydarzenia „Rok awangardy. Łódź w Gdyni”, odbędą się także pokazy filmowe i teatralne, spotkania z twórcami i wspomnienia najważniejszych artystów, którzy odcisnęli piętno na awangardowej arenie.

Czytaj więcej

Złote i Uśmiechnięte Rybki rozdane

Trudno było szukać, nawet na całym Pomorzu, drugiego tak rozśpiewanego miejsca, jak… Pomorski Park Naukowo-Technologiczny! Właśnie zakończyła się druga edycja konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN. Udział wzięło aż ponad 150 uczestników. Laureaci otrzymali nominacje do udziału w piątej już edycji ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN.

17.03.2017 Czytaj więcej

Możesz złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017

Ruszył Budżet Obywatelski w Gdyni. Od dziś, 17 marca można składać wnioski. Zgłoś pomysł, którego realizacja korzystnie wpłynie na życie w Twojej najbliższej okolicy. Na realizację zadań wybranych przez mieszkańców w tym roku jest 5 310 198 złotych.

17.03.2017 Czytaj więcej

„Budzenie Wiosny” dla dziecięcego hospicjum w Gdyni

Muzyka zespołu Lady & Gentlemen Trio, wiersze recytowane przez Weronikę Edmunds oraz oprawa wizualna, na którą składać się będą dzieła światowej sławy artystów – to wydarzenia artystyczne i towarzyskie, które odbędą się w niedzielę, 19 marca, w Muzeum Miasta Gdyni. Zostały one przygotowane z myślą o wsparciu najmłodszych podopiecznych gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań.

17.03.2017 Czytaj więcej

Weekend po gdyńsku

Przed nami ostatni zimowy weekend, ale za oknami już od jakiegoś czasu panuje wiosenna aura. W związku z tym, kilka imprez odbędzie się w plenerze. Zalicza się do nich sadzenie drzew na Kamiennej Górze, co jednocześnie wieszczy pożegnanie się z tytułem „Shrek”. W wydarzeniu weźmie udział oczywiście gwóźdź programu, czyli zielony ogr.

17.03.2017 Czytaj więcej

Świat w miniaturze

Jak wyglądałby świat w miniaturze – takie pytanie często zadają sobie dzieci i dorośli. Nie musi ono pozostać bez odpowiedzi. Jeśli pragniemy odkryć piękno świata w pomniejszeniu wystarczy wybrać się w sobotę o godz. 14:00 do Muzeum Miasta Gdyni, by uczestniczyć w wernisażu wystawy "Po drugiej stronie ilustracji. Miniatury Roberta Romanowicza".

17.03.2017 Czytaj więcej

Walczył z morzem i chorobą – dokument o Leonidzie Telidze

100. rocznica urodzin Leonida Teligi oraz 50. rocznica Jego samotnego rejsu dookoła świata są szczególną okazją do przybliżenia sylwetki legendy polskiego żeglarstwa. W Gdyńskim Centrum Filmowym w piątek 17 marca odbędzie się przedpremierowy pokaz specjalny reportażu prezentującego sylwetkę i historię kapitana Leonida Teligi.

16.03.2017 Czytaj więcej

Modernizujemy park na Kamiennej Górze i żegnamy Shreka

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy rozpoczynają się prace modernizacyjne na Kamiennej Górze. Park ma być nowoczesnym, atrakcyjnym i ukwieconym miejscem nastawionym na relaks oraz wyciszenie. Jednocześnie 18 marca to dzień, kiedy w pobliskim Teatrze Muzycznym po raz ostatni wystawione zostanie przedstawienie Shrek. Co łączy te dwa fakty?

16.03.2017 Czytaj więcej

Life Science Jam - z nauką w biznes

Na najbliższy weekend Strefa Startup Gdynia przygotowała Life Science Jam. Jest to trzydniowy maraton biznesowy dla młodych naukowców, studentów oraz absolwentów kierunków związanych z biologią, biotechnologią, farmacją i biomedycyną. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni.

16.03.2017 Czytaj więcej

Piłkarze Arki z powołaniami do kadry U-21

Piłkarze Arki Gdynia powołani do reprezentacji Polski U-21 na dwa towarzyskie mecze. Trener Marcin Dorna postanowił skorzystać z usług Michała Marcjanika oraz Dariusza Formelli. Zawodnicy będą mieli okazję wystąpić w spotkaniach przeciwko Włochom (23.03 w Krakowie) oraz Czechom (27.03 w Kielcach).

16.03.2017 Czytaj więcej

W życiu piękne są tylko chwile…

Tragiczny los Ryszarda Riedla, a także historia o przyjaźni, wolności, miłości i nierównej walce z samym sobą, zostały pokazane w spektaklu „Skazany na bluesa”. Jeszcze długo po tym muzycznym wydarzeniu, publiczność opuszczająca Gdynia Arenę nuciła pod nosem nieśmiertelne przeboje zespołu Dżem. Przed wielotysięczną widownią Gdynia Areny wystąpiło kilkudziesięciu aktorów Teatru Śląskiego.

16.03.2017 Czytaj więcej

#RZECZoBIZNESIE: Gdynia jest nastawiona na przyszłość

Gdynia jest młodym miastem, ma zaledwie 91 lat, ale jest bardzo nowoczesna – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, gość Marcina Piaseckiego, dziennikarza Rzeczpospolitej, podczas targów MIPIM w Cannes.

15.03.2017 Czytaj więcej

Rekordowa „Orkiestra” – także w Gdyni

Nie tak dawno Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP, ogłosił wynik zbiórki przeprowadzonej w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zebrano ponad 105 milionów złotych! Ten rok okazał się rekordowy również w Gdyni – znamy dokładną kwotę zebraną w naszym mieście.

15.03.2017 Czytaj więcej

„Mały procent – wielka sprawa!”

Przekazywanie 1% podatku Organizacjom Pożytku Publicznego jest łatwiejsze, niż myślicie. To tylko wpisanie dziesięciocyfrowego numeru KRS - 20 sekund - które nic nas nie kosztuje. To prosty i wyjątkowo skuteczny sposób na to, żeby pomóc wybranej przez siebie fundacji.

15.03.2017 Czytaj więcej

Portrety imigrantów na Polskiej 1

Ponad sto portretów imigrantów, sfotografowanych na początku XX wieku na słynnej wyspie Ellis u wybrzeży Nowego Jorku, będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wernisaż pierwszej w Polsce tak obszernej ekspozycji o tej tematyce odbędzie się w piątek, 17 marca, o godz. 18.00.

15.03.2017 Czytaj więcej

Mamy to! Gdynia miastem przyszłości

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odebrał w Cannes we Francji tytuł „Polskiego Miasta Przyszłości 2017/18”, które przyznała Gdyni redakcja magazynu fDi. To wydawnictwo i portal internetowy kierowane do inwestorów, należące do grupy Financial Times. Wyróżnienie zostało wręczone podczas MIPIM – najbardziej prestiżowych targów branży nieruchomości na świecie.

14.03.2017 Czytaj więcej

Wsparcie gdyńskich rodzin z unijną dotacją

Ta wiadomość ucieszy gdyńskie rodziny korzystające ze wsparcia w ramach oferty usług społecznych. 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie programu sieciowych działań na rzecz rodzin. Kwota dotacji pochodzącej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie ponad trzy miliony złotych.

14.03.2017 Czytaj więcej

MIPIM 2017: ważne wydarzenia i ważne rozmowy

W Cannes rozpoczęły się targi MIPIM The World’s Leading Property Market 2017. Przez cztery dni, w znanym m.in. z festiwalu filmowego Palais des Festivals, będą spotykać się najbardziej wpływowi gracze rynku nieruchomości. W tym roku organizatorzy spodziewają się 23 000 uczestników oraz 5 300 inwestorów. To doskonała okazja do zaprezentowania bogatej oferty inwestycyjnej, ale i spotkań. Jednym z nich była rozmowa prezydenta Wojciecha Szczurka i wiceprezydent Katarzyny Gruszeckiej-Spychały z Jacques Collins, reprezentującą Urban Land Institute na Europę.

14.03.2017 Czytaj więcej

55 555 mil - w trzy lata dookoła świata

Z Lizbony do Lizbony wokół Hornu (dwukrotnie!), Nowej Zelandii, Tasmanii, Przylądka Dobrej Nadziei i wzdłuż wybrzeży obu Ameryk. Dla Michała Palczyńskiego, który samodzielnie zaplanował i zrealizował ten rejs, finansując go z wpłat uczestników (przez jacht przewinęło się aż 210 osób), wiatry i wody całego świata były przychylne. Żeglując przez niemal wszystkie strefy klimatyczne, wszędzie dotarł bezpiecznie i „na czas", nie doświadczył przy tym żadnej poważnej awarii.

14.03.2017 Czytaj więcej

Gdynia oczaruje Francuzów

Nie tylko silna oferta biznesowa, ale i promocja miasta – taki jest cel Gdyni podczas rozpoczynających się jutro w Cannes jednych z największych na świecie targów nieruchomości - MIPIM 2017. Dzięki specjalnemu spotowi „City of the Future” pokazywanemu w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na francuskiej riwierze, o walorach naszego miasta dowiedzą się dziesiątki tysięcy osób odwiedzających Cannes w tym czasie.

13.03.2017 Czytaj więcej