Studenci będą się bawić!

Jak co roku o tej porze studenci przygotowują się do…juwenaliów! W dniach 25-27 maja na gdyńskim Molo Południowym nie zabraknie dobrej zabawy, koncertów, food trucków, aktywności sportowych oraz wielu innych atrakcji, nie tylko dla studentów.

Czytaj więcej

Sprawdź projekty dla zachodniej części Witomina-Radiostacji

Nadchodzi czas na przetestowanie projektów rozwiązań architektonicznych zaproponowanych przez studentów architektury Politechniki Gdańskiej mieszkańcom zachodniej części Witomina-Radiostacji. Przed dwa dni 26 i 27 maja będzie można przyjrzeć się proponowanym zmianom i sprawdzić ich funkcjonalność.

23.05.2017 Czytaj więcej

Open House po raz 3. w Gdyni!

Dużymi krokami zbliża się festiwal architektury i designu w Gdyni. Tegorocznym hasłem trzeciej edycji Open House, która odbywać się będzie w dniach 27-28 maja, jest „zieleń i beton”. W programie zaplanowano wiele atrakcji, w tym: zwiedzanie, spacery, prelekcje, warsztaty i wystawy fotografii europejskich twórców.

23.05.2017 Czytaj więcej

Gdynia z nagrodą "Wizja zmieniająca oblicze miasta"

Gdynia została laureatem gali Real Estate Impactor w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”. Szczególne uznanie w oczach oceniających znalazł proces rewitalizacji i przedsięwzięcia wpływające na komfort życia mieszkańców. Wyróżnienie odebrał prezydent Wojciech Szczurek. Ceremonia była częścią dwudniowego kongresu organizowanego w naszym mieście przez gazetę Rzeczpospolita.

23.05.2017 Czytaj więcej

Mistrzynie Polski z wizytą u prezydenta Gdyni

Prezydent Wojciech Szczurek spotkał się z zawodniczkami Vistalu Gdynia. Podczas kameralnej uroczystości, która 22 maja odbyła się w gdyńskim magistracie, świeżo upieczone mistrzynie Polski odebrały listy gratulacyjne. W rewanżu prezydent otrzymał pamiątkowy medal oraz „mistrzowską” koszulkę z autografami całej drużyny.

23.05.2017 Czytaj więcej

Filmowcy dla rodzin zastępczych - „Zwyczajna rodzina”

Od 22 maja ruszyła w Gdyni kampania „Zwyczajna rodzina”, propagująca ideę rodzicielstwa zastępczego. Oparta jest na trzech krótkich filmach, które stworzyli młodzi reżyserzy, absolwenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej - Elżbieta Benkowska i Adrian Apanel.

23.05.2017 Czytaj więcej

O świecie nieruchomości na Real Estate Impactor

W Gdyni rozpoczął się kongres rynku nieruchomości – Real Estate Impactor. Przez dwa dni samorządowcy oraz specjaliści branżowi z kraju i zagranicy rozmawiać będą m.in. o nowych trendach na rynku nieruchomości i o tworzeniu nowatorskich projektów biznesowych. Swoimi doświadczeniami i pomysłami podzielą się także przedstawiciele naszego samorządu.

22.05.2017 Czytaj więcej

Real Estate Impactor: Podnosimy jakość życia

Chcemy, by rozwój Gdyni był zrównoważony, i w ten sposób myślimy także o nowych projektach inwestycyjnych – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni w rozmowie z dziennikarką Rzeczpospolitej Karoliną Kowalską. W poniedziałek 22 maja rozpoczyna się dwudniowy kongres Real Estate Impactor, którego gazeta jest organizatorem a Gdynia gospodarzem.

22.05.2017 Czytaj więcej

Ruszył R@port

Niedziela wieczór, sala dużej sceny Teatru Miejskiego wypełniona po brzegi. W takich okolicznościach zainaugurowano 12. Festiwal Sztuk Współczesnych R@port. Spektaklem otwarcia został świetnie przyjęty „Triumf Woli” autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Teraz przed gdyńską publicznością intensywne spędzanie czasu z polską sztuką, by pod koniec poznać tę najlepszą.

22.05.2017 Czytaj więcej

Logo, z którym Marynarce będzie do twarzy

Z okazji przyszłorocznej 100. rocznicy powstania Marynarki Wojennej został ogłoszony konkurs na logo uświetniające to wyjątkowe wydarzenie. Każdy może spróbować swoich sił i zostać autorem jubileuszowej identyfikacji morskich sił zbrojnych. Oprócz oczywistej w takich przypadkach satysfakcji, na zwycięzcę czeka 5000 złotych nagrody.

22.05.2017 Czytaj więcej

Moc atrakcji z funduszami europejskimi w tle

Po raz czwarty odbywały się w Gdyni Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Można było wejść, zobaczyć a nawet dotknąć rzeczy i odkryć miejsca, które na co dzień są niedostępne. To największe wydarzenie promujące projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

22.05.2017 Czytaj więcej

Witaj przyjacielu Zhuhai!

Jest miastem nadmorskim, na którego obszarze znajduje się 217 wysp, leży w prowincji Guangdong w delcie Rzeki Perłowej, liczy 1,6 miliona mieszkańców i właśnie zostało miastem zaprzyjaźnionym/siostrzanym Gdyni. W chińskim Zhuhai podpisano umowę, na podstawie której miasta będą realizowały szeroko pojętą współpracę.

21.05.2017 Czytaj więcej

Za nami kolejna edycja Nocy Muzeów w Gdyni

Z soboty na niedzielę odbyła się w w Gdyni kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Chociaż impreza organizowana jest od kilkunastu lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Przy pięknej, letniej pogodzie w Gdyni pojawiły się tłumy odwiedzających.

21.05.2017 Czytaj więcej

Uroki krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo zwane jest też radiową służbą amatorską, którą pełnią miłośnicy nadawania na falach radiowych. Choć może przypominać zabawę, pełni ważną rolę w ratownictwie, akcjach poszukiwawczych i ostrzeganiu przed gwałtownymi zmianami pogody. O tej formie aktywności opowiedział nam Stefan Wieczorek prezes Koła Krótkofalowców Błyskawica z gdyńskiego Oksywia.

21.05.2017 Czytaj więcej

Wodna Fiesta na początek żeglarskiego sezonu

Gdyńska marina była dziś miejscem Wodnej Fiesty. Festiwal zainaugurował sezon żeglarski na Pomorzu. To również okazja, aby pożegnać wyruszającą tego dnia ekspedycję poszukiwawczą ORP „Orzeł”. Wstęp wolny.

20.05.2017 Czytaj więcej

User Experience – doświadcz nowego

Tipi UX to spotkania, które poruszają tematykę User Experience. Pierwsze Tipi UX od-było się rok temu w Gdyni, a obecnie organizowane jest również w innych miastach Pol-ski. Główną tematyką spotkań jest grafika, psychologia i marketing – słowem najważ-niejsze zagadnienia dla każdego, kto chciałby tworzyć użyteczne rozwiązania. 29 maja osoby, które chciałyby poznać to zagadnienie będą mogły poszerzyć swoją wiedzę pod-czas wydarzenia Tipi UX Trójmiasto w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

20.05.2017 Czytaj więcej

Euruś oficjalną maskotką Euro U21 w Gdyni

Wiktoria, uczennica klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, wygrała konkurs na projekt gdyńskiej maskotki UEFA EURO U21. Imprezie piłkarskiej, której nasze miasto jest współgospodarzem, towarzyszyć będzie ptak Euruś.

20.05.2017 Czytaj więcej

Jak spełnić marzenia o aktorstwie - opowiada Małgorzata Polakowska

Aktorstwo to jeden z zawodów, który od zawsze rozpalał wyobraźnię młodych ludzi. O specyfice tej pracy opowiada gdyńska aktorka Małgorzata Polakowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Gdynia Główna.

20.05.2017 Czytaj więcej

W poszukiwaniu rzadkich okazów gdyńskiej flory

Wiosna na dobre zagościła w naszym mieście. Pogoda zachęca, aby porzucić utarte spacerowe szlaki i odwiedzić ostoje dzikiej przyrody. Warto wiedzieć, że w naszym mieście występuje wiele ciekawych gatunków roślin. Przedstawiamy kilka ich rodzajów.

20.05.2017 Czytaj więcej

Na nartach przy bulwarze

Szykuje się wyjątkowa gratka dla osób chcących skorzystać z wodnego szaleństwa. W najbliższą sobotę 20 maja na Bulwarze Nadmorskim ruszy wyciąg do nart wodnych. Do tej pory to była atrakcja znana głównie z jezior, więc możliwość „szusowania” po wodach Zatoki Gdańskiej zapowiada się doskonale.

19.05.2017 Czytaj więcej