Dołącz do gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge

Jeździsz rowerem? Dołącz do miejskiego zespołu i pomóż Gdyni zająć jak najlepsze miejsce w kolejnej edycji rowerowej rywalizacji European Cycling Challenge! Do drużyny można się zapisać m.in. w mobilnych punktach promocyjnych.

Czytaj więcej

12. R@port i 10. GND na horyzoncie

Po raz dwunasty spotkamy się w Gdyni z najlepszymi polskimi sztukami współczesnymi na festiwalu R@port. Na koniec poznamy zwycięskie sztuki w najważniejszych kategoriach i laureata 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Organizatorom festiwalu, zależało na tym, żeby każdy widz znalazł coś dla siebie. 12. R@port rusza 21 maja.

21.04.2017 Czytaj więcej

Weekend po gdyńsku

Nadchodzący weekend zdominują aktywności związane ze Światowym Dniem Ziemi i czytelnictwem. Przy wsparciu miasta sprzątać będą stowarzyszenia, a także mieszkańcy dzielnic, sąsiedzi i zapaleńcy. W ramach festynu z okazji Święta Książki na wszystkich czekać będą biblioteczne leżaki na placu Grunwaldzkim oraz uczta literacka w ramach pierwszego weekendu Festiwalu Miasto Słowa.

21.04.2017 Czytaj więcej

CRIST rozwija współpracę z Francuzami

Samopodnośna barka Zourite budująca drogę nad brzegiem morza, dok pływający pozwalający na powiększenie powierzchni Księstwa Monako - to kontrakty, które w ostatnim czasie realizuje stocznia CRIST dla francuskich klientów Vinci i Bouyugues. Teraz przed Cristem nowe wyzwanie budowy bloków dla dwóch ponad 300-metrowych wycieczkowców firmy STX France – światowego potentata w budowie statków pasażerskich.

21.04.2017 Czytaj więcej

Arka Gdynia – Wisła Płock, czyli mecz za sześć punktów

Żółto-Niebiescy nie rozpieszczają swoich kibiców. Gdyńska drużyna przegrywa mecz za meczem i jej sytuacja w ligowej tabeli staje się nie do pozazdroszczenia. Przed Arką ostatnie spotkanie rundy zasadniczej, które będzie decydowało o miejscu gdynian w ligowej tabeli przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową. 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Gdyni Żółto-Niebiescy zagrają z Wisłą Płock.

21.04.2017 Czytaj więcej

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim. Partnerami tego przedsięwzięcia są samorządy, przedsiębiorstwa prywatne i placówki naukowe.

20.04.2017 Czytaj więcej

Rzuć wszystko i chodź sprzątać las!

W najbliższy weekend w kilku gdyńskich dzielnicach odbędą się wielkie porządki. W ramach obchodów Dnia Ziemi w pięciu różnych miejscach miasta organizowane są akcje sprzątania lasów i terenów zielonych. To w większości inicjatywy samych mieszkańców. Tych, którym na sercu leży dbałość o przyrodę i czystość najbliższego otoczenia. Każdy może dołączyć i pomóc!

20.04.2017 Czytaj więcej

Miasto Słowa 2017

Przed nami czwarta edycja święta słowa pisanego, którego głównymi bohaterami są oczywiście czytelnicy. Tak jak w poprzednich latach odbędą się warsztaty, miejskie akcje, dyskusje i spotkania z ulubionymi polskimi autorami. W pierwszy Weekend Literacki Miasta Słowa zobaczymy się z: Joanną Bator, Katarzyną Boni, Sylwią Chutnik, Tadeuszem Dąbrowskim, Olgą Drendą, Maciejem Jakubowiakiem, Izą Klementowską i Wojciechem Nowickim. Akcja pod hasłem „Czytam, bo lubię” rusza 21 kwietnia.

20.04.2017 Czytaj więcej

W Muzycznym Brzechwa dla dzieci

Jan Brzechwa – klasyk literatury dziecięcej. Na jego poczuciu humoru wychowały się miliony. Dlatego tak chętnie powracamy do „Pchły Szachrajki”, „Lenia” czy „Samochwały”. Tym razem wiersze Jana Brzechwy stały się podstawą scenariusza nowej propozycji Teatru Muzycznego w Gdyni. Premiera 22 kwietnia w południe.

20.04.2017 Czytaj więcej

HR-owcy porozmawiali o swoich wyzwaniach

W Gdyni po raz drugi odbyła się konferencja Follow The Rabbit, czyli spotkanie specjalistów, zarządzających i ekspertów branży HR, reprezentujących trójmiejskie firmy. Kontynuacja Follow The Rabbit to owoc zeszłorocznej, udanej konferencji zorganizowanej przez firmę Thomson Reuters, z okazji dziesięciolecia działalności w Trójmieście.

20.04.2017 Czytaj więcej

Bank Polski odzyska świetność jako luksusowy hotel

Najpiękniejsze skrzyżowanie w Polsce (jak twierdzą niektórzy), u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, wypięknieje jeszcze bardziej. W kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego powstanie luksusowy butikowy hotel.

20.04.2017 Czytaj więcej

Godzina dla sztuki

Zbliża się szósty ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. W sobotę 22 kwietnia galerie sztuki, muzea historyczne, archeologiczne, etnograficzne i techniczne w Polsce zaproszą do oglądania swoich wystaw. Zwiedzanie odbywać się będzie w duchu Slow Art, czyli Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W Gdyni w akcji wezmą udział Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

20.04.2017 Czytaj więcej

Święto gdyńskich czytelników

Gdyńskich bibliofili czeka prawdziwa literacka uczta. Przed nami 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Książki, który w mieście będziemy obchodzić wyjątkowo hucznie. Podczas wydarzenia przygotowanego na placu Grunwaldzkim pojawi się między innymi Michał Rusinek, odbędą się warsztaty ilustratorskie i czytanie „Don Kichota” w języku Cervantesa.

19.04.2017 Czytaj więcej

W „Ciapkowie” powstanie nowy pawilon dla kotów

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości, które planowane są w schronisku w ciągu najbliższych lat.

19.04.2017 Czytaj więcej

Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w Gdynia Arenie odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.

19.04.2017 Czytaj więcej

Z Gdynią przez całe życie - Gdyński Dialog Międzypokoleniowy już trwa

Miasto Gdynia rozpoczęło konsultacje społeczne, których celem jest przygotowanie założeń nowej odsłony lokalnej polityki międzypokoleniowej. Do udziału zaproszeni zostali gdynianie w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarszych. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

19.04.2017 Czytaj więcej

„Przysiadaki” – nowe meble miejskie

W Gdyni pojawiły się nowe meble miejskie. „Przysiadaki”, bo o nich tu mowa, montowane są w ciągach pieszych, wszędzie tam, gdzie mogą ułatwić życie osobom starszym i niepełnosprawnym. W centrum Gdyni zainstalowano 24 takie podpórki.

19.04.2017 Czytaj więcej

Trzymamy kciuki za gimnazjalistów!

W środę, czwartek i piątek prawie 2 tysiące gdyńskich uczniów z klas III gimnazjów przystąpi do obowiązkowego egzaminu. Pierwszego dnia sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.

19.04.2017 Czytaj więcej

W inkubatorze rozwijają się innowacyjne pomysły

Pierwsze inicjatywy, których realizacja rokuje mocne szanse na poprawę jakości życia osób zależnych oraz ich opiekunów, kiełkują już w „gdyńsko-warszawskim” Inkubatorze Pomysłów. Autorzy dopracowują pomysły i rozwijają plany, by z wypracowanymi rozwiązaniami móc niebawem wejść w fazę testów. Do projektu dołączyła właśnie kolejna grupa uczestników – ogłoszone zostały bowiem wyniki drugiego naboru.

19.04.2017 Czytaj więcej

Muszla koncertowa czeka na dzierżawcę i nowe możliwości

Prawdopodobnie już niedługo dobrze znana wszystkim gdynianom muszla koncertowa zyska nowe oblicze. Miasto szuka dzierżawcy, który na nowo zagospodaruje to miejsce, wykorzystując jego potencjał. W muszli na Placu Grunwaldzkim będzie mogła pojawić się funkcja artystyczno-rozrywkowa i gastronomiczna. Właśnie trwa dwuetapowy przetarg na wyłonienie nowego operatora tego miejsca.

18.04.2017 Czytaj więcej