Weekend po gdyńsku

Przed nami przedostatnia szansa by wziąć udział w karnawałowym szaleństwie. Zanim jednak wybierzecie się na przebieraną imprezę, zachęcamy do wzięcia udziału w dziennych wydarzeniach, których w mieście jest sporo. Kilka premier w Gdyńskim Centrum Filmowym, festiwal JachtFilm, dzień kota w Ciapkowie, spacer redłowskim szlakiem czy wykład dla dorosłych w Centrum Nauki Experyment.

Czytaj więcej

Gdyńska rewitalizacja ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej

Gdynia ubiega się o blisko 38-milionową dotację z budżetu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, która ma zasilić działania w ramach rewitalizacji Oksywia, Chyloni i Witomina. Środki przyznawane są w trybie bezkonkursowym, ale procedura oceniania wymagała niezwykle starannej i czasochłonnej pracy nad opracowaniem wniosków. Do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku złożono je w czwartek, 16 lutego. Dane w nich zawarte pochodzą z wielu źródeł, wynikają m. in. z potrzeb zdiagnozowanych podczas konsultacji społecznych, przyjętej polityki społecznej miasta, rozwoju sportu, edukacji i kultury.

17.02.2017 Czytaj więcej

GDYNIA DESIGN DAYS 2017 - SZTORM

Znamy hasło tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days. Odwołuje się do nadmorskiej lokalizacji miasta. Głównym tematem 10. edycji wydarzenia będzie „sztorm”. Festiwal odbędzie się dniach 30 czerwca 9 lipca 2017 roku.

17.02.2017 Czytaj więcej

NGO-sy ciepło nagrodzone

Znamy już gdyńskich zwycięzców organizowanej przez EDF Polska S.A. i OPEC Sp. z.o.o. akcji „Ciepło na start”. Trzy projekty, których adresatami są młodzież, rodziny z dziećmi i społeczność lokalna, zostały nagrodzone podczas uroczystości, która odbyła się w czwartek 16 lutego w Gdyńskim Centrum Filmowym.

16.02.2017 Czytaj więcej

Gdynia Miastem Przyszłości według Financial Times

Ranking fDi Polish Cities of the Future już po raz trzeci pod lupę wziął polskie miasta, oceniając je pod kątem wskaźników świadczących o przyciąganiu tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych i nowoczesności. W jego edycji na lata 2017/2018 Gdynia zwyciężyła w ogólnym rankingu dla miast o średniej wielkości. Zajęła też wysokie miejsca w innych kategoriach.

16.02.2017 Czytaj więcej

Sztuka w przychodni na Witominie

Martwe natury owocowe i kwiatowe, prezentujące przedmioty codziennego użytku, a także obrazy ukazujące sceny animalistyczne i portrety od dziś można podziwiać w Przychodni Lekarskiej na Witominie (ul. Konwaliowa 2). Wystawę w obecności twórców otworzył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

16.02.2017 Czytaj więcej

Metropolitalna Karta do Kultury

Ponad 15 000 osób odebrało już Metropolitalną Kartę do Kultury. Dzięki niej, bez konieczności każdorazowego zapisywania się, można korzystać z oferty miejskich placówek bibliotecznych. Uprawnia ona też do zniżek w instytucjach kultury w całym Trójmieście. Biblioteka Gdynia przygotowała kampanię reklamową, która zachęca do wyrabiania karty.

16.02.2017 Czytaj więcej

Jabłka w gdyńskich szkołach, przedszkolach i hospicjach

Już sto tysięcy kilogramów owoców trafiło do dzieci i młodzieży w ramach akcji „Niesiemy Wam w darze polskie owoce”. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 jabłka dotarły do ponad 60 placówek oświatowych w 15 dzielnicach. Każdego miesiąca liczba odbiorców wzrasta.

16.02.2017 Czytaj więcej

Tajne dzieje Redłowa

Lubicie spacerować i poznawać swoje miasto - to może być propozycja dla Was. W sobotę podczas wspólnej wędrówki będzie można poznać tajemnice Redłowa, dzielnicy o której pierwsze wzmianki historyczne pojawiają się w dokumentach z XII wieku. Organizatorem spaceru jest przewodnik Janusz Czarski.

16.02.2017 Czytaj więcej

Oddział Położniczy w gdyńskim szpitalu otwarty po remoncie

Nowoczesny i przyjazny dla przyszłych pacjentek – tak po remoncie wygląda Oddział Położniczy Szpitali Wojewódzkich w Gdyni. Wystrój wnętrz, wygoda, intymność i funkcjonalność oddziału po remoncie niczym nie odbiega od prywatnych klinik.Prace podzielone były na dwa etapy. Pierwszy etap, poprawiający warunki bytowe pacjentek zakończył się w roku ubiegłym. Kosztował 1,5 mln zł. Wartość drugiego etapu, czyli modernizacja traktu porodowego i Oddziału Patologii Ciąży, wyniosła 4,3 mln zł.

15.02.2017 Czytaj więcej

Po raz XIX zaproszono ptaki do Gdyni

336 prac w tym 249 karmników i 87 budek lęgowych to efekt XIX edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Tym razem w pomoc ptakom zaangażowali się uczniowie z 25 placówek oświatowych z Gdyni.

15.02.2017 Czytaj więcej

Ruszają konsultacje Strategii Rozwoju Gdyni 2030

Dobiegają końca prace nad nowym programem rozwoju dla miasta – Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030. Ponieważ to cała gdyńska społeczność jest podmiotem nowej strategii, miała ona aktywny udział w procesie jej powstawania. Również teraz, kiedy czas na konsultacje zapisów projektu dokumentu, potrzebny jest jej głos. Między 15 lutego a 8 marca 2017 r. wszyscy gdynianie będą mogli zgłaszać swoje uwagi.

15.02.2017 Czytaj więcej

Kino z żaglami w tle – nie tylko dla wilków morskich

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny „Cudem ocalony” o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

15.02.2017 Czytaj więcej

Nowy magazyn wysokiego składowania w gdyńskim porcie

Gdyński port ma do dyspozycji nową powierzchnię magazynową, tzw. magazyn wysokiego składowania. Budynek o powierzchni 5 tys. m² znajduje się przy ul. Polskiej. Symboliczną wstęgę przecięli: posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes portu Adam Meller oraz wiceprezydent Gdyni Marek Stępa. Koszt inwestycji to 9,3 mln złotych.

14.02.2017 Czytaj więcej

Dotacje dla gdyńskiego sportu

Ponad milion złotych przyznano gdyńskich klubom sportowym na pierwsze półrocze 2017 roku. Łącznie pozytywnie rozpatrzono 73 wnioski. Pieniądze otrzyma 50 klubów sportowych, między innymi: kluby piłkarskie, żeglarze, judocy, pływacy i lekkoatleci.

14.02.2017 Czytaj więcej

IRONMAN 70.3 GDYNIA TOP 10 na świecie

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia znalazł się w „dziesiątce” najlepszych zawodów z serii IRONMAN 70.3 na świecie. W ankiecie przeprowadzonej wśród około ćwierć miliona zawodników, gdyńska impreza została wyróżniona w klasyfikacji „ogólnej satysfakcji zawodników” oraz „najlepszej trasy biegowej”.

14.02.2017 Czytaj więcej

Rewitalizacja – po konsultacjach

Około 180 - tyle uwag złożyli mieszkańcy Gdyni w trakcie konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Każda zostanie przeanalizowana. Jeśli dotyczy obszaru rewitalizacji i okaże się to możliwe, zostanie uwzględniona w ostatecznej wersji dokumentu. Tymczasem, pracownicy socjalni MOPS tworzący specjalny zespół ds. Pekinu już kontaktują się z mieszkańcami.

14.02.2017 Czytaj więcej

Po pomoc i z pomocą – całe wsparcie w internecie

Gdyniawspiera.pl to nowa, internetowa i uniwersalna baza informacji o bezpłatnych sposobach wsparcia w trudnych sytuacjach, oferowanych przez miejskie instytucje. Skierowana jest do gdynian doświadczających różnorodnych problemów życiowych, ale także do osób, które same chcą nieść pomoc innym.

13.02.2017 Czytaj więcej

Urodzeni 10 lutego w urodziny Gdyni

W 91. rocznicę urodzin Gdyni w Szpitalu Morskim im PCK w Redłowie przyszła na świat szóstka nowych mieszkańców miasta. Maluchy i ich mamy odwiedzili wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz i Beata Szadziul, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny.

13.02.2017 Czytaj więcej

Taneczny protest w walentynki

Już po raz drugi Gdynia dołączy do ogólnoświatowej akcji pod nazwą „One Billion Rising”. Polska nazwa akcji nosi tytuł – Nazywam się Miliard. Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewczyn. W Polsce przemocy fizycznej i seksualnej rocznie doświadcza od 700 tys. do miliona kobiet.

13.02.2017 Czytaj więcej